środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - debata w Gozdowie

2013-03-11 07:24:55 (ost. akt: 2013-03-11 07:47:26)

„Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”- pod takim hasłem w dniu 7 marca 2013 roku w Urzędzie Gminy w Gozdowie przy ulicy Gozdawy 19 odbyła się debata publiczna współorganizowana przez Samorząd Gminy Gozdowo oraz Komendę Powiatową Policji w Sierpcu.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - debata w Gozdowie

Autor zdjęcia: KPP w Sierpcu

Spotkanie rozpoczęło się około godziny 11.00. W debacie udział wzięli wójt gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski, przewodniczący Rady Gminy Gozdowo Grzegorz Ratkowski, I zastępca komendanta Policji w Sierpcu podinsp. Krzysztof Witkowski, naczelnik wydziału prewencji asp.szt. Mariusz Słupecki, kierownik posterunku policji w Gozdowie asp.szt. Jarosław Cichocki, komendant straży gminnej Elżbieta Broniszewska oraz zaproszeni na debatę publiczną mieszkańcy gminy Gozdowo.
Podczas debaty dyskutowano nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży poruszających się po drogach publicznych, omówiono zagrożenia w ruchu drogowym związane z przekraczaniem prędkości przez kierujących pojazdami na obszarach zabudowanych oraz niewłaściwym zachowaniem ze strony niechronionych uczestników ruchu drogowego (motorowerzystów, rowerzystów i pieszych) poruszających się po drogach, zwrócono uwagę na kontrolowanie rejonów szkół i sklepów, głównie w godzinach popołudniowych.
Debata była również okazją do przypomnienia o sposobach zapobiegania oszustwom, kradzieżom z włamaniem oraz zwrócenia uwagi na zjawisko przemocy w rodzinie i pomocy osobom starszym. Uczestnikom debaty publicznej przekazano materiały profilaktyczne zawierające rady w zakresie przeciwdziałania kradzieżom z włamaniem w ramach akcji „Stop włamaniom”. Uczestnicy spotkania swoje spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa na terenie gminy mogli wyrazić poprzez wypełnienie anonimowej ankiety./KPP w Sierpcu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB