Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Wpadli za uprawę konopi

2013-03-11 07:30:49 (ost. akt: 2013-03-11 07:42:28)

9. marca policjanci Centralnego Biura Śledczego wraz z kryminalnymi z KPP w Sierpcu, zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zabezpieczyli znaczną ilość gotowego już suszu marihuany w jednej z posesji na terenie powiatu sierpeckiego.

Wpadli za uprawę konopi

Autor zdjęcia: KPP w Sierpcu

W czwartek rano policjanci, sprawdzając wcześniej zdobyte informacje, skontrolowali jedną z posesji na terenie powiatu sierpeckiego.

Podczas przeszukania, w jednym z pomieszczeń gospodarczych odkryli plantację konopi indyjskich.

W specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu – z systemem oświetlenia, nawiewu i pomiarów wilgotności oraz temperatury powietrza, policjanci znaleźli 56 krzewów konopi. Były to rośliny osiągające nawet do 80 cm wysokości.

Fakt prowadzenia od dłuższego czasu nielegalnej uprawy, potwierdzały odnalezione przyrządy służące do ważenia i porcjowania suszu, zgromadzone nawozy sprzyjające wzrostowi roślin, a także urządzenia do zdalnego monitoringu uprawy. Dodatkowo policjanci znaleźli i zabezpieczyli susz roślinny znajdujący się w słoikach - około 300 gramów.

Policjanci zatrzymali trzy osoby: 25-letniego mężczyznę oraz kobiety w wieku 17 i 38 lat. Aktualnie trwają zatrzymania kolejnych osób mogących mieć związek z tą sprawą.

Za prowadzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności./inf. KPP w Sierpcu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB