Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Miniony rok był dobry dla MBP

2013-03-14 13:40:42 (ost. akt: 2013-03-14 13:47:36)

Na 39 bibliotek w województwie, Miejska Biblioteka w Sierpcu utrzymuje się stale w pierwszej czwórce. Tak wynika z informacji zebranych przez Komisję Społeczną Rady Miasta Sierpca.

Miniony rok był dobry dla MBP

Autor zdjęcia: sxc.hu

Przewodniczący Komisji Społecznej - Zdzisław Dumowski przedstawił działalność Biblioteki podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

- Miniony rok, dyrektor MBP oceniła, jako dobry z odnotowaną liczbą 4492 czytelników. Na 39 bibliotek w województwie MBP utrzymuje się stale w pierwszej czwórce. 86 proc. księgozbioru jest skatalogowanego elektronicznie i w rankingu ogólnopolskim MBP zajmuje trzecie miejsce. MBP uczestniczy w projekcie komputer dla bibliotek. Obecny system MAK, zostanie wymieniony na nowocześniejszy, do którego jednakże będzie można zaimportować budowaną przez lata bazę danych. MBP współpracuje z BN, z której uzyskała 13 tys. na zakupy książek, a 4800 zł zarobiła na usługach ksero. – powiedział przewodniczący.

Zdzisław Dumowski wymienił również przedsięwzięcia zorganizowane przez MBP, takie jak wystawa fotograficzna Jacka Karwowskiego, spotkanie z kresowiakiem Zbigniewem Lubaczem, kiermasz książek bibliotecznych, promocja książki Eugena Kleistera „Moja ojczyzna w Sierpcu”.

- MBP wydała promocyjny tomik wierszy Aleksandry Penszyńskiej. Ważne było włączenie się MBP w obchody 690-lecia lokacji Sierpca i zorganizowanie jarmarku sierpeckiego, wydanie zestawu widokówek Sierpca czy wydanie publikacji „Sierpecki dorobek literacki i publicystyczny”. Osiągnięciem MBP jest także siedem edycji programu „Z książką za pan brat”. MBP włączyła się w akcje Cała Polska czyta dzieciom. – podkreślił Dumowski.

W planach Biblioteki na ten rok, znajdzie się między innymi wdrożenie nowego programu katalogowego i obsługi czytelnictwa, włączenie się w obchody 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, czy zorganizowanie wystawy malarstwa Wojciecha Witkowskiego oraz wystawy „PRL na wesoło”.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB