Niedziela, 20 sierpnia 2017. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Finaliści spotkają się w czerwcu, w Kołobrzegu

2013-03-16 09:04:14 (ost. akt: 2013-03-16 09:41:13)

Laureaci Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbył się na terenie Sierpca oraz powiatu sierpeckiego, wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich 27 kwietnia w Mińsku Mazowieckim.

Finaliści spotkają się w czerwcu, w Kołobrzegu

Autor zdjęcia: Arch.



Turniej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP), ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.


Zakres tematyczny Turnieju:
- tradycja i historia straży pożarnych,
- umiejętności i przepisy z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa,
- organizacja i zadania ochrony przeciwpożarowej,
- organizacja i zadania OSP oraz ich Związku,
- przyczyny oraz okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów,
- organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczej,
- sprzęt ratowniczo-gaśniczy,
- instalacje i urządzenia przeciwpożarowe,
- zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, lasów, zbiorów, transportu i składowania palnych płodów rolnych, substancji niebezpiecznych,
- zasady ewakuacji ludzi i mienia z pomieszczeń na wypadek pożaru,
- zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Etapy eliminacji
W styczniu i lutym, w poszczególnych szkołach odbyły się eliminacje środowiskowe, w trakcie których zostali wyłonieni reprezentanci poszczególnych szkół uczestniczący w eliminacjach gminnych i miejsko-gminnych.
Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w eliminacjach gminnych reprezentowali poszczególne gminy w eliminacjach powiatowych OTWP.

Przebieg eliminacji

Na szczeblach gminnym i powiatowym eliminacje zostały przeprowadzone w formie pisemnej i ustnej. Wszyscy uczestnicy tych eliminacji pisali testy przygotowane dla poszczególnych kategorii wiekowych, składające się z 40 pytań. W eliminacjach ustnych startowało od 3 do 5 zawodników w każdej grupie wiekowej, wyłonionych w toku eliminacji pisemnych. Każdy z nich odpowiadał na wylosowane zestawy pytań.

Eliminacje gminne
W eliminacjach gminnych uczestniczyli najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół wyłonieni w eliminacjach środowiskowych.

Eliminacje gminne odbyły się w następujących gminach:

- Mochowo (19 luty)
Nazwiska laureatów eliminacji gminnych w Mochowie
- pierwsza grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I MIEJSCE – Martyna Truchlewska (Szkoła Podstawowa w Bożewie) reprezentantka gminy
II MIEJSCE – Wiktor Wodecki (Szkoła Podstawowa w Mochowie)
III MIEJSCE – Norbert Zawadzki (Szkoła Podstawowa w Ligowie)

- druga grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne)
I MIEJSCE – Karol Dziarkowski (Gimnazjum w Mochowie) –
reprezentant gminy
II MIEJSCE – Łukasz Kleczkowski (Gimnazjum w Mochowie)
III MIEJSCE – Rafał Antonowicz (Gimnazjum w Mochowie)

- Gozdowo (20 luty)
Nazwiska laureatów eliminacji gminnych w Gozdowie
- pierwsza grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I MIEJSCE - Wiktor Mądry (Szkoła Podstawowa w Ostrowach) reprezentant gminy
II MIEJSCE – Dariusz Synakowski (Szkoła Podstawowa w Ostrowach)
III MIEJSCE – Dominik Osiecki (Szkoła Podstawowa w Lelicach)

- druga grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne)
I MIEJSCE – Magdalena Krasińska (Gimnazjum w Gozdowie) –
reprezentantka gminy
II MIEJSCE – Kinga Siemiątkowska (Gimnazjum w Gozdowie)
III MIEJSCE – Marta Renner (Gimnazjum w Gozdowie)


- Rościszewo (21 luty)
Nazwiska laureatów eliminacji gminnych w Rościszewie
- pierwsza grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I MIEJSCE – Hubert Jabłoński (Szkoła Podstawowa w Rościszewie) reprezentant gminy
II MIEJSCE – Bartosz Sowiński (Szkoła Podstawowa w Rościszewie)
III MIEJSCE – Zofia Kaźmierczak (Szkoła Podstawowa w Rościszewie).

- druga grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne)
I MIEJSCE – Szymon Mazurowski (Gimnazjum w Rościszewie) –
reprezentant gminy
II MIEJSCE – Krystian Ziółkowski (Gimnazjum w Rościszewie)
III MIEJSCE – Karolina Kłobukowska (Gimnazjum w Rościszewie)


- Sierpc miasto i gmina (26 luty)
Nazwiska laureatów eliminacji gminnych w Sierpcu
- pierwsza grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I MIEJSCE – Konrad Suski (Szkoła Podstawowa w Sudragach)
reprezentant gminy
II MIEJSCE – Piotr Relidziński (Szkoła Podstawowa w Sudragach)
III MIEJSCE – Grzegorz Pruszkowski (Szkoła Podstawowa w Goleszynie)

- druga grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne)
I MIEJSCE – Radosław Pociask (Gimnazjum w Borkowie Kościelnym) –
reprezentant gminy
II MIEJSCE – Grzegorz Relidziński (Gimnazjum w Borkowie Kościelnym)
III MIEJSCE – Adrian Rypiński (Gimnazjum w Susku)

Nazwiska laureatów eliminacji miejskich w Sierpcu
- pierwsza grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I MIEJSCE – Michał Trzonkowski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu) – reprezentant miasta Sierpc
II MIEJSCE – Klaudia Gawroń (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu)
III MIEJSCE – Kinga Świerzyńska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu)


- Zawidz (27 luty)
Nazwiska laureatów eliminacji gminnych w Zawidzu Kościelnym
- pierwsza grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I MIEJSCE – Kamil Ziółkowski (Szkoła Podstawowa w Osieku)
reprezentant gminy
II MIEJSCE – Martyna Musińska (Szkoła Podstawowa w Osieku)
III MIEJSCE – Natalia Majerska (Szkoła Podstawowa w Osieku)

- druga grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne)
I MIEJSCE – Justyna Brzuziek (Gimnazjum w Zawidzu Kościelnym) –
reprezentantka gminy
II MIEJSCE – Hubert Komorowski (Gimnazjum w Zawidzu Kościelnym)
III MIEJSCE – Jakub Pawłowski (Gimnazjum w Zawidzu Kościelnym)


- Szczutowo (28 luty)
Nazwiska laureatów eliminacji gminnych w Szczutowie:
- pierwsza grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I MIEJSCE –– Szymon Leśniewski (Szkoła Podstawowa w Gójsku) –
II MIEJSCE – Damian Czerepak (Szkoła Podstawowa w Szczutowie)
III MIEJSCE – Radosław Maciejewski (Szkoła Podstawowa w Gójsku)

- druga grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne)
I MIEJSCE – Kamil Sadłakowski (Gimnazjum w Szczutowie) –
reprezentant gminy
II MIEJSCE – Małgorzata Szychułda (Gimnazjum w Szczutowie)
III MIEJSCE – Michał Maśka (Gimnazjum w Szczutowie)


Eliminacje powiatowe
W eliminacjach powiatowych uczestniczyli najlepsi uczniowie z poszczególnych gmin wyłonieni w eliminacjach gminnych oraz przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje odbyły się w dniu 15.03.2013r.

Organizatorem eliminacji powiatowych OTWP był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu.

Nazwiska laureatów eliminacji powiatowych:
- pierwsza grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I MIEJSCE – Konrad Suski (Szkoła Podstawowa w Sudragach) -
reprezentant powiatu
II MIEJSCE – Hubert Jabłoński (Szkoła Podstawowa w Rościszewie)
III MIEJSCE – Michał Trzonkowski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu)

- druga grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne)
I MIEJSCE – Radosław Pociask (Gimnazjum w Borkowie Kościelnym) -
reprezentant powiatu
II MIEJSCE – Justyna Brzuziek (Gimnazjum w Zawidzu Kościelnym)
III MIEJSCE – Karol Dziarkowski (Gimnazjum w Mochowie)

- trzecia grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
I MIEJSCE – Kinga Wiśniewska (LO w Sierpcu) -
reprezentantka powiatu.
II MIEJSCE – Irena Szymborska (Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Sierpcu)
III MIEJSCE – Natalia Brzuziek (LO w Zawidzu Kościelnym)

Komisję sędziowską eliminacji powiatowych stanowili:
mł. bryg. Marcin Strześniewski - przewodniczący
druh Roman Grabowski – członek
kpt. Wojciech Witkowski – członek
p. Katarzyna Banach – członek

Fundatorem nagród w trakcie eliminacji powiatowych był starosta sierpecki.

Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych będą reprezentowali powiat sierpecki w eliminacjach wojewódzkich w dniu 27 kwietnia 2013r w Mińsku Mazowieckim. Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc w eliminacjach wojewódzkich wezmą udział w finale centralnym OTWP w dniach 7-9 czerwca w Kołobrzegu./MS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB