Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Reprezentant KS Taekyon Damian Słupecki walczył w Hamburgu

2013-03-18 07:47:56 (ost. akt: 2013-03-18 08:00:20)

W dniach 8-10.03.2013 r. w Hamburgu odbył się drugi w tym roku Turniej klasy A w Taekwondo Olimpijskim. Turniej German Open zaliczany jest do najbardziej prestiżowych turniejów w Europie, pod względem prestiżu na świecie ustępuje tylko US Open.

Damian w pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta Białorusi

Damian w pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta Białorusi

Autor zdjęcia: AB

W zawodach uczestniczyło ponad 1200 zawodników i zawodniczek z całego świata, cała czołówka światowa łącznie ze wszystkimi mistrzami olimpijskim z Londynu. Barwy KS Taekyon tym razem reprezentował Damian Słupecki, który wraca do startów po niemal półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Rywalizacja w kat. - 63 kg, w której starował Damian rozgrywana była w niedzielę. W tej kategorii wystartowało 66 zawodników. Damian w pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta Białorusi Alekseya Piskunova.


Przeciwnik był Damianowi dobrze znany ponieważ Damian wraz z zawodnikami AZS AWF Warszawa przebywał na zgrupowaniu w Brześciu na wspólnym obozie z kadrą narodową Białorusi. Damian wygrał pewnie wynikiem 6:2 nie dając przeciwnikowi za dużo szans na zwycięstwo.


Kolejnym przeciwnikiem był bardzo utytułowany zawodnik z Holandii - Rafik Zohri. Ten urodzony w 1983 r. zawodnik ma na swoim koncie znaczne sukcesu. Do największych należy zaliczyć brązowy medal Mistrzostw Świata w Pekinie w 2007 r., złoty medal na uniwersjadzie w Belgradzie, uczestnik i medalista wielu turniejów mistrzowskich i klasy A, 18 – krotny reprezentant Holandii.
Walka Damiana z tym zawodnikiem należała do najlepszych pojedynków na całym turnieju. Pojedynek był bardzo wyrównany o czym świadczy fakt, że po dwóch rundach wynik był 2:2. Niestety Damian przegrał pojedynek wynikiem 2:3, ale w końcówce pojedynku trafił przeciwnika na głowę (za 3 pkty), ale niestety sędziowie tego nie zaliczyli. Pojedynek mógł się zakończyć na korzyść Damian. Holender ostatecznie zwiększył swój dorobek o brązowy medal kolejnego turnieju klasy A.


Jednak start Damiana nie pozostał bez echa. Trenerzy Reprezentacji Polski na tych zawodach byli pod wrażeniem występu Damiana i aktualnie pojawiła się szansa wyjazdu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy ( do 21 lat), które odbędą się w kwietniu w Mołdawii. Niestety, w tej kwestii zaczynają nas dotykać skutki „reformy” sportu pani „ministra” Muchy. Jako reprezentanci Polski na imprezach mistrzowskich ze środków ministerialnych mogą startować jedynie zawodnicy, którzy zdobyli medale w turniejach klasy A w ubiegłym lub w tym roku. Damian od września leczył kontuzję i niestety był wyłączony z możliwości startów, a co za tym idzie nie mógł zdobyć medalu. Poza tym na turniejach klasy A rywalizuje się z seniorami, a Damian ma w tej chwili 19 lat. Taka sztuka udała się jedynie czwórce Reprezentantów Polski. W związku z tym pojawiła się propozycja z Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, aby Damian pojechał na Mistrzostwa Europy na koszt Klubu. Koszt wyjazdu i pobytu to w tej chwili ok. 2000 zł. Podobna propozycja dotyczy drugiego naszego zawodnika Aleksandra Dobrzenieckiego, który nie mógł wystartować w Hamburgu z uwagi na kontuzję pleców jakiej nabawił się na szkolnym turnieju koszykówki. Aleks nie ma w tej chwili konkurencji w kraju w swojej kategorii wagowej i jeżeli dojdzie do siebie po kontuzji i znajdziemy środki na jego wyjazd to będzie uczestniczył w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Taekwondo Olimpijskim./ Relacja trenera KS Taekyon Artura Balcerowskiego.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB