Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Uważaj na oszustów! Akcja informacyjna również w pociągach

2013-03-19 09:55:34 (ost. akt: 2013-03-19 09:59:40)

Koleje Mazowieckie włączyły się, jako partner w organizowaną przez Komendę Stołeczną Policji i Związek Banków Polskich kampanię społeczną "Nie daj się złowić na wnuczka". Cel akcji to ograniczenie przestępstw skierowanych przeciwko osobom starszym.

Uważaj na oszustów! Akcja informacyjna również w pociągach

Autor zdjęcia: sxc.hu

Spółka Koleje Mazowieckie, co roku włącza się w działania KSP skupione wokół poprawy bezpieczeństwa. Kolejna odsłona kampanii "Nie daj się złowić na wnuczka" to kontynuacja akcji organizowanej od stycznia 2011 roku.

Tegorocznej akcji przyświeca podobna idea – jest nią przestrzeganie starszych osób przed przestępcami podszywającymi się pod krewnych i próbującymi wyłudzić tym sposobem środki finansowe. Spoty informacyjne, które w ramach akcji zostaną wyemitowane w pociągach Kolei Mazowieckich i autobusach miejskich w drugiej połowie marca, będą zawierały cenne informacje o tym, jak ustrzec się przed tego rodzaju oszustwem.

- Niestety, osoby starsze są wciąż narażone na niebezpieczeństwo ze strony oszustów. Wspierając akcję Komendy Stołecznej Policji, chcemy się przyczynić do ograniczenia tego rodzaju przestępstw. Dlatego w celu przestrzegania osób starszych po raz kolejny prowadzimy kampanię informacyjną - mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Spółki.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB