Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Nie wjedź pod pociąg! Kierowcy nie zachowują należytej ostrożności

2013-03-27 19:20:42 (ost. akt: 2013-03-27 19:24:01)

Przyczyną 98 proc. wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów to główne grzechy kierowców samochodów. Policja apeluje o rozwagę.

Nie wjedź pod pociąg! Kierowcy nie zachowują należytej ostrożności

Autor zdjęcia: sxc.hu

Pociąg to masa kilkuset czy kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie - od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania - potrzebuje nawet do 1200 metrów. Nie zawsze kierowcy zdają sobie z tego sprawę dojeżdżając do przejazdu kolejowego. Dlatego organizatorzy kampanii „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj!” postawili sobie za cel podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach.

Policja, podobnie jak w latach ubiegłych, jest partnerem kampanii „Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj!” prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe W każdym województwie policjanci po dokonaniu analizy zagrożeń występujących na przejazdach kolejowych, usytuowanych w rejonie działania poszczególnych jednostek, opracują zasady przedsięwzięć prowadzonych wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei. W pobliżu przejazdów uznanych za szczególnie niebezpieczne należy spodziewać się policyjnych patroli, które będą zawracać uwagę na zachowania użytkowników dróg pokonujących te przejazdy. Wzmożone działania potrwają do końca wakacji.

Wypadki drogowe z udziałem pociągu nie zajmują dominującej pozycji w statystyce zdarzeń na drogach, jednak charakteryzują się one bardzo tragicznymi skutkami./policja


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB