Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Gimnazjaliści uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy

2013-04-04 10:37:02 (ost. akt: 2013-04-04 10:50:25)

Ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, dlatego ważne jest już od najmłodszych lat oswojenie ludzi z ideą pomagania oraz nabycie przez nich umiejętności, które mogą drugiemu człowiekowi uratować życie.

Młodzież uczy się, jak udzielać pierwszej pomocy

Młodzież uczy się, jak udzielać pierwszej pomocy

Autor zdjęcia: Arch.

W Publicznym Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Poprowadził je kpt. Wojciech Witkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu.

Zajęcia z uczniami i nauczycielami trwały cztery godziny. Dwie z nich to teoria - wykład, na którym były przedstawione najczęstsze zagrożenia życia oraz omówione i pokazane zasady udzielania pierwszej pomocy. Podczas dwóch kolejnych, młodzież szkolna ćwiczyła w praktyce z fantomami to, czego dowiedziała się z zajęć teoretycznych.

Podczas warsztatów uczniowie zadawali wiele pytań, na które kpt. Wojciech Witkowski chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Uczestnicy zajęć podziękowali prowadzącemu gromkimi brawami za nabytą wiedzę i umiejętności, dzięki którym mogą uratować komuś życie.

Warsztaty pomogły zorganizować nauczycielki Gimnazjum w Mochowie - Małgorzata Chęcińska oraz Irena Tłusty.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB