Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Trzecia rocznica tragedii smoleńskiej w Sierpcu

2013-04-11 09:28:55 (ost. akt: 2013-04-11 09:41:09)

10 kwietnia w sierpeckiej farze odbyły się obchody trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz 73 rocznicy zbrodni katyńskiej. O godz. 17.00 odprawiona została Msza św., której przewodniczył dziekan sierpecki ks. kan. Andrzej Więckowski.

Trzecia rocznica tragedii smoleńskiej w Sierpcu

Autor zdjęcia: Arch.

Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych miasta, powiatu i gminy, poczty sztandarowe, kombatanci, harcerze oraz rodzina ks. prałata Bronisława Gostomskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

- Jakże żywo mamy w pamięci naszą narodową tragedię sprzed trzech lat. Datę 10 kwietnia 2010 roku wpisaliśmy do najtragiczniejszych momentów w dziejach naszej Ojczyzny. Dziś w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej gromadzimy się znowu na Mszy św. aby przede wszystkim modlić się za wszystkie ofiary tej tragedii. Choć minęły trzy lata to jednak nadal nasze serca przeszywa ból i żal. Ale stajemy tu z wielką wiarą i ufnością w Boże miłosierdzie i w te miłosierne ramiona Ojca Niebieskiego polecamy nasze siostry i naszych braci, ufając, że razem ze wszystkimi, którzy umarli w Chrystusie, będą mieli udział w Jego zmartwychwstaniu – powiedział ksiądz kan. Andrzej Więckowski.

Homilię wygłosił ks. Grzegorz Ostrowski, który mówił - W wielu polskich sercach trwa żywa pamięć i wdzięczność o tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Pełna powagi, zadumy, empatii. Jakże inna niż ta, która często się uzewnętrznia w medialnym świecie wyzbyta miłości, agresywna, niesprawiedliwa, atakująca, niekiedy wręcz prześmiewcza. Wasza obecność, bracia i siostry, jest przykładem tej pamięci wspartej miarą serca i sumienia. Dziś Polska manifestuje tę dobrą pamięć modlitwą, rocznicowymi uroczystościami.

Ksiądz Ostrowski wspominał ks. prałata Bronisława Gostomskiego, proboszcza parafii św. Andrzeja Boboli w Londynie, która jest Sanktuarium Matki Bożej Kozielskiej - sierpczanina i wychowanka płockiego Seminarium, który zginął w katastrofie i został pochowany na sierpeckim cmentarzu.

Po zakończonej Mszy św. uczestnicy udali się na cmentarz parafialny, gdzie na grobie śp. ks. Gostomskiego zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB