środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Mistrzostwa Powiatu. Zawidz okazał się bezkonkurencyjny.

2013-04-12 06:46:23 (ost. akt: 2013-04-12 06:48:55)

W hali sportowej w Zawidzu Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt. W wydarzeniu wzięły udział cztery drużyny: Gimnazjum Miejskie Sierpc, Leonium Sierpc, Gimnazjum Zawidz i Gimnazjum Borkowo. Głównym organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

Mistrzostwa Powiatu. Zawidz okazał się bezkonkurencyjny.

Autor zdjęcia: Arch.

Zespoły walczyły nie tylko o puchary i dyplomy, ale także o awans do finału rejonowego XV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pierwszy mecz rozegrały drużyny z tej samej miejscowości, mianowicie Gimnazjum Miejskie Sierpc i Leonium Sierpc. Walka była zacięta, jednak od początku dominował zespół Gimnazjum Miejskiego. Gra została zakończona z wynikiem 13:2 dla Gimnazjum Miejskiego Sierpc.
Kolejny pojedynek odbył się pomiędzy Zawidzem a Borkowem Kościelnym. Obie drużyny walczyły do końca, jednak gospodarze zwyciężyli z wynikiem 12:5. Nic dziwnego, z takim dopingiem nie sposób było przegrać, kibice wiernie krzyczeli „ Hej Zawidz gol ‘’, co przynosiło pozytywne skutki i jeszcze większą chęć walki zawodniczkom. W kolejnych meczach zagrała drużyna Gimnazjum Miejskiego Sierpc wygrywając z Borkowem 10:4 oraz zespół Leonium Sierpc, który uległ drużynie z Borkowa z wynikiem 13:5. Ostatni mecz okazał się najważniejszym. Gospodarze zmierzyli się z Gimnazjum Miejskim z Sierpca, który chciał się zrewanżować za zeszłoroczną niespodziewaną przegraną. Wszyscy wyczekiwali na ten pojedynek, jednak Zawidz okazał się bezkonkurencyjny. Rewelacyjnie przygotowana drużyna przez trenera Daniela Liszewskiego odniosła nieprawdopodobne zwycięstwo. Dzięki rozsądnej i uważnej grze SKS Mega- Gim Zawidz wygrał z Gimnazjum Miejskim Sierpc 10:0. W trakcie meczu, a szczególnie po, w hali było bardzo głośno. Kibice, zawodniczki, trener oraz dyrektor Krystyna Siwiec niezmiernie cieszyli się ze zwycięstwa i osiągniętego sukcesu. Postanowili jeszcze lepiej przygotować się na rozgrywki rejonowe.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MEF 12 #1238109 | 37.31.*.* 6 lis 2013 16:06

    Zawidz górą

    ! - + odpowiedz na ten komentarz