środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Wyprowadzając się, właściciel zabrał ze sobą również...przewody elektryczne

2013-04-13 08:54:58 (ost. akt: 2013-04-13 08:57:58)

W środę 10 kwietnia właściciel posesji znajdującej się na terenie gminy Szczutowo zgłosił kradzież części przewodu elektrycznego z należącej do niego działki.

Wyprowadzając się, właściciel zabrał ze sobą również...przewody elektryczne

Autor zdjęcia: KPP w Sierpcu

Dyżurny sierpeckiej komendy na miejsce zdarzenia skierował policjantów. Mundurowi na terenie stawów rybnych zastali wykopane w ziemi zagłębienia oraz ślady wyrywania z ziemi przewodu elektrycznego na długości około 300 metrów.

Pozostała w zagłębieniu część czterożyłowego aluminiowego przewodu elektrycznego nosiła ślady świeżego odcięcia. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli pozostawione na terenie gruntu narzędzia służące do popełnienia przestępstwa. Podejrzenia, że kradzieży mógł dokonać poprzedni właściciel gruntu potwierdziły się. W mieszkaniu należącym do 54-letniego mieszkańca gminy Szczutowo policjanci odnaleźli przewody aluminiowe pozbawione otuliny i przygotowane do sprzedaży oraz fragmenty zdjętej otuliny.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Okazało się, że mężczyzna do marca 2013 roku był właścicielem gruntu, który następnie po zajęciu komorniczym został wystawiony pod licytację znajdując nowego właściciela. Żegnając się z nienależącym już do niego gruntem mieszkaniec gminy Szczutowo postanowił jeszcze zabrać z niego przewód aluminiowy, aby następnie go sprzedać z zyskiem, jednak jego plany pokrzyżowali policjanci zatrzymując go wraz z skradzionymi przedmiotami.

W czwartek 11 kwietnia mężczyzna usłyszał zarzut przestępstwa kradzieży przewodu elektrycznego na szkodę mieszkańca Warszawy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB