środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Ekipa programu telewizyjnego „Nie ma jak Polska”, pracowała w skansenie

2013-04-15 15:52:03 (ost. akt: 2013-04-15 16:00:47)

Sierpecki skansen jest jednym z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w naszym kraju. Jego urokowi uległo już wiele ekip filmowych i telewizyjnych realizujących tu swoje projekty. 9 kwietnia 2013 roku Muzeum odwiedził zespół programu „Nie ma jak Polska”, aby zaprezentować jego uroki szerszej publiczności.

Ekipa programu telewizyjnego „Nie ma jak Polska”, pracowała w skansenie

Autor zdjęcia: D.K

Program ma na celu promocję wyjątkowych miejsc na terenie całego kraju. Znanych bardziej lub mniej, ale zawsze niezwykłych. Prowadzący Anna Karna i Maciej Orłoś przemierzają kraj wzdłuż i wszerz, wykorzystując do tego celu rozmaite środki transportu – kajak, motorówkę, rower, żaglówkę, samochód, a nawet szybowce, motolotnie i balony. Podają widzom wiele pomysłów na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Popularyzują dzięki temu również zdrowy tryb życia. W każdym odcinku wybierają oni 6–8 miejsc, które dzieli od siebie kilkadziesiąt kilometrów. Podczas swoich podróży prowadzący prezentują ich niezwykłe walory turystyczne, snując związane z nimi opowieści i kosztując miejscowych potraw. Punktem wyjścia każdego odcinka jest zakład między prowadzącymi o to, które z nich wybrało ciekawsze miejsca i zaprezentowało je w lepszy sposób. Rozstrzygają go sami widzowie, głosując poprzez stronę internetową programu na wybrane propozycje w każdą niedzielę od momentu rozpoczęcia odcinka do godziny 22.30 tego samego dnia. Zwycięzca ogłaszany jest w następnym wydaniu, a pokonany wykonuje zadanie przygotowane przez wygranego.

Wytypowane miejsca łączy jakiś klucz logiczny. Ten odcinek nosi tytuł „Mazowsze na filmowo”. Ukazane w nim atrakcje służyły za przestrzeń wydarzeń dla filmów i programów telewizyjnych. Sierpecki skansen idealnie się do tego celu nadaje. Piękne plenery zrekonstruowanej mazowieckiej przyciągnęły znanych twórców kina polskiego. Wystarczy tu wspomnieć Jerzego Hoffmana, Andrzeja Wajdę i Juliusza Machulskiego. „Ogniem i mieczem”, „Pan Tadeusz” i „Szwadron” weszły już do kanonu polskiej kinematografii.

Emisja odcinka, w którym pojawia się skansen odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 12.45 w TVP 1. Zaprezentowanych zostanie tu pięć atrakcji turystycznych w kontekście szlaku „Mazowsze na Filmowo” prezentującego najciekawsze plenery filmowe regionu: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Twierdzę Modlin, warszawską Pragę, miasto Pułtusk i Muzeum Chopina w Żelazowej Woli. Prócz skansenu widzowie zobaczą również plenery Sierpca – miejsca realizacji zdjęć do filmów „Generał Nil” (2008) i „Syberiada polska” (2011). Ambasadorką miasta będzie Anna Karna. Na fanpage’u Muzeum znaleźć można fotorelację z realizacji zdjęć w skansenie.Zachęcamy do odwiedzenia strony programu: www.niemajakpolska.tvp.pl 21 kwietnia, na której oddawać będzie można głosy na prowadzącą. Głosowanie jest w pełni darmowe, a przy tym stanowi doskonałą formę promocji miasta./Jarosław Asztemborski

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB