środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Uczeń trafia do piekła za wyrzucenie telefonu. Zagłosuj na Piekielnie dobry film

2013-04-16 08:12:23 (ost. akt: 2013-04-16 08:14:20)

Zespół uczniów Ekologiczna Dziesiątka z Gimnazjum im. Jana Pawła w Susku wystartował w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Drugie Życie Elektrośmieci”.

Ekologiczna Dziesiątka

Ekologiczna Dziesiątka

Autor zdjęcia: Arch.


Jego nadrzędnym celem jest efektowna zbiórka ZSEE (Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny) oraz przytoczenie tematu elektrośmieci. Organizatorem i Sponsorem konkursu jest Europejska Platforma Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. oraz ERP Batteries Poland Sp. z o.o. Celem całego konkursu jest dotarcie jak do jak największej osób i poinformowania ich o zagrożeniu, jaki stanowią elektrośmieci.

Ekologiczną Dziesiątkę tworzą uczniowie: Anna Baranowska, Iwona Szczyglińska, Aneta Szczepkowska, Paulina Lisicka, Wiktoria Bućkowska, Jolanta Sadowska, Alicja Gutkowska, Bartek Ikier, Łukasz Mirecki i Tomasz Topolewski.

Grupa bardzo efektownie działa na terenie całej gminy Sierpc. Już po pierwszym etapie konkursu zajęła V miejsce na 65 szkół gimnazjalnych biorących udział.

W ramach konkursu uczniowie nakręcili film pt. „Piekielnie dobry film o ZSEE”. Filmik ma obrazować właściwy sposób postępowania z zużytym sprzętem. Uczniowie w śmieszny sposób opowiadają o właściwym postępowania ze zużytym sprzętem. Jeden z członków Ekologicznej Dziesiątki trafia do piekła, bo wyrzucając telefon do zwykłego śmietnika złamał 4 paragraf 24 artykułu Arcyświętego Kodeksu Piekieł.

Ekologiczna Dziesiątka zbiera punkty, które może zdobyć w drodze głosowania, do czego zachęcamy naszych czytelników. Poniżej znajduje się link do konkursowego filmu.

http://www.drugiezycieelektrosmieci.pl/2012/konkurs/index.php?m=yt-video&v=Zr9zfGtez_0

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB