Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Konkurs. Można zdobyć dotacje na letni wypoczynek młodzieży

2013-04-19 09:45:56 (ost. akt: 2013-04-19 09:49:36)

Dofinansowanie projektów z zakresu pomocy społecznej, organizacji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, ratownictwa i ochrony ludności oraz ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych to tematyka konkursów ogłoszonych przez wojewodę mazowieckiego. O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe.

Konkurs. Można zdobyć dotacje na letni wypoczynek młodzieży

Autor zdjęcia: sxc.hu

Na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej zarezerwowano 1,7 mln zł dotacji.

Konkurs na organizację letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z Mazowsza organizuje mazowiecki kurator oświaty. Priorytetowo będą traktowane programy angażujące młodzież z terenów wiejskich i rodzin o niskich dochodach, przewidujące udział dzieci niepełnosprawnych oraz promujące aktywność fizyczną. Na dotacje kuratorium ma zamiar przeznaczyć ponad 2,4 mln zł. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kolejne ogłoszenie dotyczy zadań z obszaru ratownictwa wodnego. Głównymi celami dotacji są m.in. organizowanie i prowadzenie szkoleń dla ratowników oraz utrzymanie sprzętu. Na realizację zadań wojewoda ma zamiar przeznaczyć 404 tys. zł. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Czwarty konkurs obejmuje działania z zakresu programu „Razem Bezpieczniej”. Zgłoszone do konkursu oferty powinny zakładać edukację dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, przeprowadzenie akcji informacyjnej na temat zagrożeń zatruciem czadu czy też zorganizowanie eliminacji turnieju wiedzy pożarniczej. Na dofinansowania w ramach konkursu przeznaczono 78,5 tys. zł. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

W 2012 r. w ramach konkursu ofert na organizację letniego wypoczynku dzieci i młodzieży przekazano dotychczas 2,5 mln zł, podpisując 66 umów. Na rzecz organizacji pozarządowych prowadzących działania pomocy społecznej przeznaczono natomiast 1,7 mln zł i zawarto 116 umów./uw

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB