Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Moc atrakcji w gimnazjum w Susku- konkursy z nagrodami, plener plastyczny, happening i wiele innych

2013-04-23 09:47:02 (ost. akt: 2013-04-23 09:59:08)

19 kwietnia odbył się wielki dzień zbiórki ZSEE oraz zużytych baterii w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku, który został połączony z corocznymi obchodami Dnia Ziemi.

Rozładunek elektrośmieci

Rozładunek elektrośmieci

Autor zdjęcia: Arch.

Tego dnia odbyło się wiele atrakcji dla okolicznych mieszkańców i szkół.

- Opracowaliśmy plan dania, co do godziny, rozdawaliśmy go uczniom rodzicom, mieszkańcom, zostawialiśmy go w sklepach. Zaprosiliśmy gości specjalnych, w tym wójta, kierownika oświaty w gminie Sierpc. – mówią organizatorzy.

Podczas zbiórki odpadów elektrycznych i Dnia Ziemi odbyły się następujące imprezy towarzyszące takie jak prelekcje przedstawiciela straży pożarnej w Sierpcu na temat zagrożeń dla środowiska wywołanych przez wyrzucanie elektroodpadów na śmietniki; prelekcja przedstawicielki Nadleśnictwa Płock na temat zagrożeń dla środowiska naturalnego, jakie stanowią pozostawione w lasach ZSEE i zużyte baterie; debata „Czy na elektroodpadach można zarobić?”, z udziałem przedstawicieli instytucji zarządzających i skupujących odpady, przedstawiciela Nadleśnictwa, osoby z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku oraz uczniów i mieszkańców, których to zagadnienie interesowało.

Przed budynkiem szkoły odbył się Plener Malarski pt. „Piękno Mazowsza kontra elektrośmieci” pod patronatem artysty Wojciecha Witkowskiego, który na tę okoliczność ufundował jeden ze swoich obrazów wraz z darmowymi warsztatami dla uczniów szkoły, walczyło 15 uczniów z 5 szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Sierpc. Zwycięzcą zostało Gimnazjum w Borkowie Kościelnym. W kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali: I miejsce – Hubert Tyburski z Goleszyna, II miejsce – Natalia Rutkowska z Borkowa Kościelnego, III miejsce – Sandra Żukowska z Bledzewa. W kategorii szkół Gimnazjalnych: I miejsce – Sylwia Majewska, II miejsce – Angelika Janczarek, III miejsce – Grzegorz Relidziński z Borkowa Kościelnego, wyróżnienie - Jolanta Sadowska z Suska.

Uczniowie ponadto zorganizowali loterię, podczas której wśród uczestników zbiórki, którzy wypełnili kupon konkursowy rozlosowano DVD (ufundowane przez dyrektora szoły), kalendarze (ufundowane przez Miasto Sierpc), gadżety firmy Case, Urzędu Miasta, 3 kupony do pizzerii Bella o wartości 50zł, 25zł i 15zł.

Były występy uczniów pt.: „Nawet dziecko wie, jak postępować z ZSEE”, w którym starali się w sposób humorystyczny, przekonać do właściwego gospodarowania ZSEE i zużytymi bateriami. Występ wzbogacili także o choreografie taneczne.

Organizatorzy zadbali o pełną informację. Ustawiono stoisko, gdzie każdy mógł dowiedzieć się wszystkiego o ZSEE, były plakaty informujące o zbiórce, Dniu ziemi oraz Plenerze malarskim.

Wójt gminy Sierpc oraz Nadleśnictwo Płock ufundowali 200 sztuk sadzonek drzewek, które były rozdawane tym, którzy do zbiórki się włączyli.

Tego dnia zorganizowano, wielką galę wręczania nagród za udział w pozostałych zorganizowanych konkursach m.in. prezentacja multimedialna pt. „ Właściwe postępowanie z ZSEE i zużytymi bateriami oraz zagrożenia związane z tymi odpadami”,. I miejsce – Oliwia Moszczyńska Szkoła Podstawowa w Gozdowie , II miejsce – Izabela Czyżyk, Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym , III miejsce - Marlena Piotrowska Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu oraz Oliwia Ossowska Szkoła Podstawowa w Bledzewie

Odbyły się prelekcje przedstawicieli straży pożarnej, sanepidu, składowiska odpadów i nadleśnictwa oraz kierownika składowiska odpadów

We współpracy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu, przygotowano pokazy sztuki dekoracji stołów. Nagrody w konkursach wręczyli: Beata Okraszewska (Naczelnik wydziału oświaty, kultury i kultury fizycznej Gminy Sierpc), Mariusz Turalski (Radny Powiatowy, Przewodniczący Komisji do spraw społecznych) , Wojciech Witkowski (artysta – malarz, fundator głównej nagrody w konkursie malarskim), Mirosław Hensel (Dyrektor Gimnazjum w Susku) oraz Joanna Karczewska, Joanna Urbańska, Mariusz Wadowski (organizatorzy).

Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom, które wzięły udział w tej szlachetnej akcji. Wyrazy wdzięczności należą się również uczniom Gimnazjum w Susku, którzy bardzo zaangażowali się w przeprowadzenie akcji, firmie Eko Harpoon - odbierającej elektrośmieci, hurtowni papierniczej ADA w Sierpcu, która pośredniczyła w zbiórce oraz firmie Wood Company sp. z o.o. w Warszawie za wsparcie finansowe akcji./Gimnazjum w Susku


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB