Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Policjanci nie dojechali na czas na zawody, ratowali rannych w wypadku na krajowej siódemce

2013-04-26 11:39:06 (ost. akt: 2013-05-01 10:14:29)

Dzisiaj po godz. 8.00 na drodze w kierunku od Warszawy do Radomia poruszał się pojazd ciężarowy, przewożący samochody. Zatrzymał się w miejscowości Jedlanka przed sygnalizacją świetlną, a za nim zatrzymały się pojazd osobowy marki hyundai i skoda. Jadący za nimi pojazd ciężarowy marki man uderzył w pojazdy poprzedzające.

Policjanci nie dojechali na czas na zawody, ratowali rannych w wypadku na krajowej siódemce

Autor zdjęcia: Arch. Policja w Radomiu

Policjanci z Wyszkowa, Ostrołęki, Sierpca, Żuromina, Białobrzegów, którzy mieli dzisiaj brać udział w eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy musieli sprawdzić zdobyte wcześniej umiejętności w praktyce. Jadąc do Radomia byli pierwszymi, którzy ratowali ofiary wypadku, do którego doszło rano w Jedlance na drodze krajowej nr 7.

Policjanci mieli dotrzeć na godz. 9 do Radomia i wziąć udział w eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Gdy zobaczyli, co się wydarzyło wybiegli z samochodów i zaczęli udzielać pomocy ofiarom wypadku. Jako pierwsi do ofiar dotarli policjanci z Ostrołęki i Wyszkowa, a następnie dołączyli do nich funkcjonariusze z Sierpca, Żuromina i Białobrzegów. Policjanci zaczęli wydobywać ofiary wypadku z jednego ze zmiażdżonych samochodów osobowych. Pomocą mazowieckim policjantom służyli także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, którzy jechali w stronę Warszawy oraz inni kierowcy.

Jak mówili policjanci biorący udział w akcji ratowniczej, ofiary wypadku miały różne obrażenie, między innymi jedna z osób miała złamanie otwarte ręki. Funkcjonariusze oprócz udzielania pomocy, prowadzili z osobami biorącymi w nim udział także wywiad środowiskowy, aby przybyli na miejsce lekarze mieli jak najlepsze rozeznanie, jakiej pomocy potrzebują ofiary zdarzenia. W trakcie tego na miejsce dojechały jednostki straży pożarnej. Na miejscu pracował sześć jednostek straży pożarnej.

W wyniku tego zderzenia 4 osoby z samochodów osobowych zostały przewiezione do szpitala, 29-letnia pasażerka skody zginęła na miejscu zdarzenia. Krajowa 7 na tym odcinku była zablokowana w kierunku Radomia. Policjanci kierowali ruch objazdami. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do tego tragicznego wypadku.

To już drugie zdarzenie w ostatnich dniach, w czasie którego policjanci wykorzystywali zdobyte umiejętności. Kilkanaście dni temu policjanci z Płocka udzielali pomocy kierowcy, który zasłabł w autobusie. Policjanci - wykwalifikowani ratownicy są m.in. absolwentami organizowanego przez Biuro Kadr i Szkolenia KGP, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, projektu „Szkolenie policjantów w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy”./policja Radom

Komentarze (3)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #1067342 | 164.126.*.* 26 kwi 2013 18:34

  Pomyślalaś może, że taki kierowca mógł zasnąć lub zasłabnąć?? Raczej nie zrobił tego specjalnie prawda??

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. maja #1067003 | 88.156.*.* 26 kwi 2013 12:02

   Jak zwykle wina samochodu ciężarowego. Niewinna 29-letnia dziewczyna, która prawidłowo zatrzymała się zginęła na miejscu przez jakiegoś debila, który nie potrafi jeździć!!!!!!!!!!!! W głowie się nie mieści ile niewinnych osób ginie przez brawurę kierowców aut ciężarowych. Oni czują się zawsze bezpiecznie bo mają wielki samochód a ja zawsze drżę jak widzę w lusterku TIR-a a ja muszę zatrzymać się przed światłami... Czy oni zawsze będą bezkarni???????????

   ! - + odpowiedz na ten komentarz