środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Sportowy sprawdzian przed międzynarodowymi zawodami

2013-04-29 09:28:03 (ost. akt: 2013-04-29 09:31:30)

Zawodnicy KS Taekyon uczestniczyli w eliminacjach do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. Zawody rozegrano w kategoriach wiekowych od dzieci do juniorów.

Sportowy sprawdzian przed międzynarodowymi zawodami

Autor zdjęcia: Arch.

Zawodnicy KS Taekyon rywalizowali we wszystkich kategoriach. Dzieci w wieku do lat 10 rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych: wielokrotne kopnięcie na czas, kopniecie dosiężne z wyskoku i układy formalne. W tej kategorii wiekowej najlepiej wypadła Ola Klasińska zdobywając miejsce na podium we wszystkich konkurencjach. Miejsca na podium zdobyli także Martyna Ryniecka i Filip Sawicki.

Młodzicy (wiek 11-12 lat) oprócz konkurencji sprawnościowych rywalizowali w konkurencji mini kyorugi – walka sportowa z ograniczoną możliwością atakowania głowy przeciwnika. W tej konkurencji nasi zawodnicy wypadli najlepiej w kategorii wagowej do 34 kg. W finale tej kategorii spotkało się dwóch naszych zawodników. Ostatecznie Bartek Duszyński pokonał Marcina Świderskiego. Miejsca na podium zdobyli także Sebastian Sawicki i Patryk Mazurowski.

W kategorii juniorów młodszych najlepiej wypadł Arek Wysocki który w konkurencji walki sportowej fulcontact zdobył 3 miejsce w kat. do 41 kg. W kategorii juniorów najlepiej wypadła Iwona Zarzycka, która była bezkonkurencyjna dla swoich przeciwniczek w kat. do 55 kg. Trzecie miejsce podium przypadło Tomkowi Kozakiewiczowi w kat. do 63 kg. Turniej był świetnym sprawdzianem dla naszych zawodników przed zbliżającymi się międzynarodowymi turniejami w Bratysławie i w Bydgoszczy.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB