środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Lekcje z policjantami o bezpieczeństwie

2013-05-01 09:59:19 (ost. akt: 2013-05-01 10:04:25)

W czwartek, 25 kwietnia przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu oraz Straży Gminnej w Gozdowie spotkali się uczniami klas czwartych szkół podstawowych w Gozdowie, Lelicach i Ostrowach. Podczas spotkań omówiono podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z dróg publicznych oraz właściwego sygnalizowania i wykonywania podstawowych manewrów na drodze.

Lekcje z policjantami o bezpieczeństwie
Funkcjonariusze wskazywali najczęstsze błędy popełniane przez rowerzystów i przestrzegali przed nieprawidłowymi zachowaniami na drodze, które często prowadzą do groźnych zdarzeń drogowych. Podczas prelekcji przypominano dzieciom o właściwym wyposażeniu roweru przed wyjazdem na drogę publiczną, jak również zachęcano do korzystania z elementów odblaskowych i kasków ochronnych poprawiających bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Podczas spotkań dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach. Osoby chętne mogły przećwiczyć pod okiem funkcjonariuszy praktyczne wykonywanie zdobytej wiedzy prezentując prawidłowe sygnalizowanie i wykonywanie manewrów skrętu. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego powiatu./policja

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB