Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Policja apeluje! Szanujmy jednoślady na drogach

2013-05-07 11:46:37 (ost. akt: 2013-05-07 12:04:10)

Sezon motocyklowy i rowerowy już w pełni. Coraz więcej osób na swoich jednośladach wyrusza na przejażdżki po drogach publicznych. Jako stróże prawa odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym apelujemy do wszystkich kierujących o większą rozwagę na drogach i szacunek dla wszystkich użytkowników dróg.

Policja apeluje! Szanujmy jednoślady na drogach

Autor zdjęcia: sxc.hu


Jedź wyraźnie! czyli jedź tak, aby nikt nie miał wątpliwości co do twoich zamiarów, to zasada, która powinna przyświecać wszystkim kierującym, niezależnie od tego, czy kierują rowerem, czy wielkim 40-to tonowym ciągnikiem z naczepą. Jej codzienne stosowanie ułatwi nam wszystkim życie i pomoże uniknąć wielu tragedii.

Kierowcy pamiętajcie, że sezon motocyklowy i rowerowy w pełni, bądźcie życzliwi i wyrozumiali dla kierujących jednośladami. Zmieniając kierunek lub tor jazdy zawczasu sygnalizujcie i upewnijcie się, że nie zajedziecie drogi motocykliście lub rowerzyście! Przy wyprzedzaniu jednośladu zachowajcie bezpieczny odstęp!

Motocykliści pamiętajcie, że kierowcy w samochodach zobaczą was zawczasu tylko wtedy, jeżeli dacie im szanse! Pamiętajcie, ze jadąc z wielką prędkością i szybko zbliżając się do samochodów, nie zawsze możecie zostać dostrzeżeni. Przewidujcie zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Myślcie, zanim staniecie się kolejnym, numerem w policyjnych statystykach wypadków! Jaskrawe kolory strojów, elementy odblaskowe i włączone światła to większa szansa na dostrzeżenie motocyklisty!

Rowerzyści korzystajcie z uprawnień z głową! Pamiętajcie, kto ponosi największe ryzyko! Zasada ograniczonego zaufania jest szczególnie ważna dla was. Wymagając szacunku od kierowców, okazujcie go także im. Jaskrawe kolory strojów, elementy odblaskowe i włączone światła to większa szansa na dostrzeżenie rowerzysty!/kpp

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB