środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Można ubiegać się o miejsce na bezpłatnych studiach

2013-05-13 10:46:35 (ost. akt: 2013-05-13 10:49:10)

Uczniowie z województwa mazowieckiego mogą ubiegać się o jedno z trzech bezpłatnych miejsc na studiach w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Jest to szansa dla zdolnych i niezamożnych uczniów.

 Można ubiegać się o miejsce na bezpłatnych studiach

Autor zdjęcia: sxc.hu

Termin składania zgłoszeń upływa 30 czerwca br. Z możliwości bezpłatnego studiowania w PJWSTK skorzystało już trzydziestu trzech mieszkańców Mazowsza.

Na mocy porozumienia pomiędzy uczelnią oraz Samorządem Województwa co roku trzech najlepszych uczniów z województwa mazowieckiego rozpoczyna bezpłatne studia w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

W tym roku ubiegać się o nie mogą uczniowie, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną z bardzo dobrym rezultatem i mieszkają na terenie województwa mazowieckiego. Kandydaci powinni mieć średnią ocen za ostatni rok nie niższą niż 4,3. Dodatkowo uczniowie muszą mieć średnią nie niższą niż 4,5 z przedmiotów takich jak: informatyka/technologia informacyjna i matematyka. O bezpłatną naukę mogą się ubiegać uczniowie z rodzin, w których dochód brutto na osobę nie przekracza 120 proc. miesięcznego minimalnego wynagrodzenia za pracę (tj. 1920 zł w 2013 r.) i nie są studentami Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Uczniowie, którzy są zainteresowani bezpłatnymi studiami powinni do 30 czerwca br. złożyć następujące dokumenty:

- wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy będący załącznikiem do regulaminu;
- podpisane oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych zamieszczone pod kwestionariuszem osobowym;
- wykaz ocen, uzyskanych przez ucznia na koniec ostatniego roku nauki wystawiony przez szkołę lub kserokopię świadectwa dojrzałości;
- dokumenty potwierdzające sytuację materialną – wystawione po 30 kwietnia br.;
- zaświadczenia ze szkoły/uczelni o statusie ucznia/studenta (dot. członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie);
- kopię dowodu osobistego.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 36, 03-719 Warszawa.

Bliższych informacji na temat rekrutacji udzielą pracownicy Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu: Agnieszka Siekierska – tel. 22 59 79 435, e-mail: agnieszka.siekierska@mazovia.pl

Paweł Dopadko – tel. 22 59 79 421, e-mail: p.dopadko@mazovia.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB