środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Gmach Wydziału Humanistycznego w Siedlcach otwarty

2013-05-15 19:33:09 (ost. akt: 2013-05-15 19:34:42)

W Siedlcach powstała nowoczesna i funkcjonalna baza dydaktyczno-naukowa przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Inwestycja jest warta ponad 41,8 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to prawie 25 mln zł. Decyzję o przyznaniu środków unijnych podjął zarząd województwa mazowieckiego.

Gmach Wydziału Humanistycznego w Siedlcach otwarty

Autor zdjęcia: J.Poboży

Budowa Wydziału Humanistycznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (Pracownia Rzeźby, sieci zewnętrze, drogi, place i parkingi, obiekty małej architektury) stanowiła drugi etap całej inwestycji. To odpowiedź na najpilniejsze potrzeby uczelni. Dotychczas instytuty, katedry oraz zakłady wchodzące w jej skład mieściły się w różnych częściach miasta. Teraz będą skupione w jednym miejscu, co oznacza duże ułatwienie dla studentów.


Na część dydaktyczną gmachu składają się: osiem sal wykładowych (dwudzielna na 398 miejsc, jedna na 116 miejsc i sześć mniejszych na 60 miejsc), 27 sal seminaryjnych (743 miejsca łącznie), a także zespoły pracowni: malarstwa, rysunku, grafiki użytkowej, fotografiki, wypukłodruku, liternictwa komputerowego i muzyki.


Budynek uniwersytecki będzie pełnił jednak nie tylko funkcje dydaktyczne. Niektóre części gmachu, jak sala koncertowa czy Pracownia Rzeźby z pewnością przyczynią się do rozwoju działalności kulturalnej, skierowanej zarówno do społeczności akademickiej, jak i lokalnej. Spora część budynku to także pomieszczenia gastronomiczne – bufet i stołówka.


Nowy Wydział Humanistyczny to nowe warunki dla edukacji na poziomie wyższym oraz kształcenia ustawicznego. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze uczelnia będzie miała również możliwość zwiększenia limitów przyjęć oraz wzbogacenia oferty edukacyjnej w powiązaniu z potrzebami regionalnego rynku pracy.


Projekt został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych./uw

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB