Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Kierowca laguny uciekał przed policją - bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu

2013-05-15 19:41:10 (ost. akt: 2013-05-15 19:47:02)

13 maja, w poniedziałek wieczorem, policjanci Posterunku Policji w Rościszewie podczas patrolowania terenu miejscowości Dziki Bór postanowili zatrzymać do kontroli drogowej renaulta lagunę na rypińskich numerach rejestracyjnych. Pomimo wyraźnie podanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania kierowca samochodu nie zwolnił, lecz wyraźnie przyspieszył próbując uniknąć kontroli drogowej.

Kierowca laguny uciekał przed policją - bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu
Stróże prawa od razu podjęli pościg za kierującym samochodem, który próbował zgubić radiowóz kontynuując ucieczkę po trenie gminy Szczutowo i Skrwilno. Po kilku kilometrach uciekająca laguna wypadła z drogi zatrzymując się na polu uprawnym. Kierowca samochodu 25-letni mieszkaniec gminy Skrwilno podróżował ze swoim kolegą, obydwaj byli pijani. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał 2 promile alkoholu we krwi. Od razu przyznał się, że nie posiada uprawnień i obawiał się kolejnych konsekwencji karnych za jazdę pod wpływem alkoholu. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, natomiast nietrzeźwy kierowca wraz z nietrzeźwym kompanem zostali zatrzymani w areszcie do wytrzeźwienia.

Dzisiaj 25-letni mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i w najbliższym czasie odpowie za naruszenie przepisu karnego przed sądem. Dodatkowo za jazdę bez uprawnień do kierowania pojazdami oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej otrzymał mandat karny. Nie zdawał sobie sprawy, że uciekając mógł na utratę życia lub zdrowia narazić przewożonego pasażera. /kpp

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB