środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Lekcja z policjantem w Rościszewie

2013-05-18 09:01:27 (ost. akt: 2013-05-18 13:13:00)

W piątek, 17 maja, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu spotkali się z uczniami klas czwartych Zespołu Szkół Samorządowych w Rościszewie.

Lekcja z policjantem w Rościszewie

Autor zdjęcia: KPP w Sierpcu

Tematem spotkania było podsumowanie i praktyczne zastosowanie przepisów ruchu drogowego w związku ze zbliżającym się egzaminem na kartę rowerową. W grupie dziesięciolatków omówiono podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z dróg publicznych oraz właściwego sygnalizowania i wykonywania podstawowych manewrów na drodze. Podczas prelekcji przypominano dzieciom o właściwym wyposażeniu roweru przed wyjazdem na drogę publiczną, jak również zachęcano do korzystania z elementów odblaskowych i kasków ochronnych poprawiających bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusz wskazywał najczęstsze błędy popełniane przez rowerzystów i przestrzegał przed nieprawidłowymi zachowaniami na drodze, które często prowadzą do groźnych zdarzeń.

Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą znajomością przepisów z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach, a przedstawiona prezentacja multimedialna „Z rowerem za pan brat” pozwoliła usystematyzować i przedstawić praktyczne zastosowanie przepisów ruchu drogowego.

kpp

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB