środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Elementy z torów kolejowych trafiały na złom

2013-05-20 19:59:49 (ost. akt: 2013-05-20 20:04:43)

19-latek rozbierał metalowe elementy torów z okolic ulic Staszica oraz Piastowskiej, po czym oddawał je na złom. Policja wsadziła go do aresztu. Będzie odpowiadał za kradzież przed sądem.

Elementy z torów kolejowych trafiały na złom

Autor zdjęcia: KPP w Sierpcu

W piątek, 17 maja przedstawiciel PKP, podczas kontroli podległego terenu stwierdził braki w wyposażeniu struktury kolejowej na terenie Sierpca pomiędzy ulicami Piastowska i Staszica. Fakt ten zgłosił dyżurnemu sierpeckiej komendy policji.

Zebrane przez policjantów informacje od zgłaszającego i podjęte ze zgłaszającym wspólne działania doprowadziły mundurowych na pobliski skup metali kolorowych. Pracownik PKP wśród zgromadzonych w skupie metali elementów metalowych od razu rozpoznał elementy napędu zwrotnic kolejowych. Rozpoznane mienie zostało zabezpieczone. Dostarczycielem elementów kolejowych okazał się być 19-letni mieszkaniec Sierpca, który jeszcze tego samego dnia został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Okazało się, że nie było to jednorazowe zachowanie młodego mężczyzny i od początku maja 2013 roku wielokrotnie odwiedzał tereny kolejowe przywłaszczając elementy metalowe, które następnie sprzedawał na punkcie skupu metali kolorowych. Podjęte w weekend przez policjantów czynności doprowadziły do przedstawienia mężczyźnie zarzutu kradzieży metalowych elementów napędu zwrotnic linii kolejowej na szkodę Polskich Kolei Państwowych./kpp w Sierpcu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB