środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Poniedziałkowa nawałnica łamała drzewa, blokując drogi

2013-05-22 09:27:22 (ost. akt: 2013-05-22 09:30:15)

Mazowsze liczy straty po poniedziałkowych burzach. Nawałnice łamały drzewa i zrywały dachy. Wiele gospodarstw pozostawało bez prądu.

Poniedziałkowa nawałnica łamała drzewa, blokując drogi

Autor zdjęcia: sxc.hu


Według danych urzędu wojewódzkiego, największe zniszczenia odnotowano w powiatach białobrzeskim, radomskim i kozienickim. Strażacy na terenie Mazowsza interweniowali ponad 75 razy.
Pełne ręce roboty mieli strażacy z KPPSP w Sierpcu, którzy usuwali z jezdni połamane drzewa i konary, gasili pożary spowodowane uderzeniem pioruna.
I tak na przykład w poniedziałek około godz.15.00 przy ul. Żwirki i Wigury, w wyniku gwałtownej burzy przewróciło się drzewo, które zatarasowało ulicę. Przy użyciu pilarki spalinowej strażacy pocięli je na mniejsze kawałki i usunęli z jezdni.
W Słupi około 13.30 w gminie Zawidz od uderzenia pioruna zapalił się stóg ze słomą prasowaną. Niezbędna była interwencja straży pożarnej.
W tym samym niemal czasie w miejscowości Gorzewo pod Sierpcem w skutek silnych podmuchów wiatru, zostało powalone na jezdnię drzewo, tarasując przejazd. Działania jednostki straży polegały na pocięciu drzewa przy pomocy pilarki spalinowej oraz usunięciu pociętych fragmentów drzewa poza jezdnię.
Podobne prace musieli wykonać przy ul. Dworcowej w Sierpcu, gdzie w czasie burzy złamał się 10- cio metrowy konar drzewa, zagrażający bezpieczeństwu uczestnikom ruchu drogowego.
Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB