środa, 23 sierpnia 2017. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Zawodnicy Szansy na II Toruńskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych

2013-05-22 09:46:39 (ost. akt: 2013-05-22 09:51:04)

Po raz drugi zawodnicy Szansy na Życie wzięli udział w Toruńskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się 18 maja.

Autor zdjęcia: Arch. Szansa na Życie

Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 260 zawodników w różnych konkurencjach sportowych. Na stadionie MOSiR w Toruniu dokonano oficjalnego otwarcia, była flaga olimpijska i znicz olimpijski.

Oficjalnego otwarcia dokonał prezydent Torunia, Michał Zalewski życząc wszystkim zawodnikom uczciwej rywalizacji i wygranej w zawodach.

Konkurencji sportowych było około 30, zawodnicy mogli brać udział w kilku konkurencjach. Naszym zawodnikom nie brakowało zapału do rywalizacji sportowych pomimo bardzo upalnego dnia, brali udział w różnych konkurencjach, wspierali ich nasi wolontariusze i mobilizowali do rywalizacji.

W konkurencji w wyścigach na wózkach bezkonkurencyjny był zawodnik Piotr Wożniak, który w wyścigu na 60 m, 100m i 1000 m zajął trzy pierwsze miejsca.

Krzysztof Jędrzejewski w biegu na 60 m zajął III miejsce, na 400 m II miejsce i na 1000 m zajął II miejsce.

Andrzej Michalski w wioślarstwie stacjonarnym zajął III miejsce, pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w konkurencjach sportowych.

Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na spotkanie integracyjne, do późnych godzin popołudniowych trwała wspaniała zabawa przy muzyce i smacznej kiełbasce, późnym wieczorem wróciliśmy do Sierpca./WR