Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Taekyon stawia na swoje zawodniczki

2013-05-26 19:01:10 (ost. akt: 2013-05-26 19:27:58)

W dniach 10-11.05.2013 r. w Puławach odbyły się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim (strefa wschodnia). Najlepiej wypadły dwie zawodniczki z KS Taekyon Oliwia oraz Lidia.

Taekyon stawia na swoje zawodniczki

Autor zdjęcia: KS Taekyon

W zawodach wystartowała czwórka zawodników z KS Taekyon: Oliwia Perczyńska kat. -51 kg, Lidia Lewandowska - 59 kg, Arek Wysocki - 41 kg, i Dawid Gurdziński - 45 kg. Zdecydowanie lepiej wypadły nasze zawodniczki niż zawodnicy.

Oliwia i Lidia zakwalifikowały się do tegorocznego finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której to w tym roku gospodarzem jest województwo łódzkie, a finały odbędą się w dniach 14-16.06.2013 r. w Łowiczu. Oliwia zakwalifikowała się do finału z pierwszego miejsca, pokonując swoje przeciwniczki dwucyfrową różnicą punktową. Lidia zaś, jedynie w walce półfinałowej uległa przeciwniczce z Olsztyna i ostatecznie zajęła trzecie miejsce premiowane awansem do finału. Niestety gorzej wypadli chłopcy choć Arek Wysocki w bezpośrednim pojedynku o zakwalifikowanie się do finału został delikatnie mówiąc "skrzywdzony" przez sędziów. Trzykrotnie trafił swojego przeciwnika w głowę co dało by mu w sumie 9 punktów, ale sędziowie nie zaliczyli tych trafień. Przegrał 1:3.

- Liczymy szczególnie na bardzo dobry wynik Oliwii w Finale największej imprezy sportowej organizowanej co roku w Polsce. Biorąc pod uwagę występ Oliwii na eliminacjach i skład zawodniczek zakwalifikowanych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ze strefy zachodniej, niezdobycie przez Oliwię medalu byłoby dużym zaskoczeniem.- mówi trener Artur Balcerowski.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB