środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Z nami bezpieczniej - festyn sportowy

2013-05-30 14:38:58 (ost. akt: 2013-05-30 15:05:33)

29 maja, na stadionie miejskim w Sierpcu już po raz siódmy zorganizowano festyn sportowo-rekreacyjny pod hasłem "Z nami bezpieczniej". W programie znalazły się gry i zabawy dla dzieci.

Z nami bezpieczniej - festyn sportowy

Autor zdjęcia: Arch. KPPSP w Sierpcu

Patronat honorowy nad festynem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz starosta sierpecki Jan Laskowski oraz burmistrz Sierpca Marek Kośmider.

Do współudziału w organizowaniu festynu zaproszono również Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, Straż Miejską w Sierpcu, Straż Gminną w Gazdowie, Pogotowie Ratunkowe w Sierpcu, Komendę Hufca ZHP – Zastęp Ratownictwa Medycznego, MidasLex-Centrum Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych, Komitety Osiedlowe z terenu miasta Sierpca, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu, Sierpeckie Centrum Kultury i Sztuki, Drużynę Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także grupę wolontariatu, Klub Motocyklowy „SZLIF” z Sierpca, Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Sierpcu oraz młodzież I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Sierpcu o profilu wojskowym i Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu.

Celem festynu „Z nami bezpieczniej” było nie tylko zaprezentowanie najmłodszym obywatelom metod działania służb mundurowych i ratunkowych, zapoznanie z zasadami postępowania w przypadku zagrożenia czy popularyzowanie bezpiecznych zachowań w życiu codziennym najmłodszych obywateli, ale również integracja młodzieży szkół podstawowych powiatu sierpeckiego poprzez wspólną zabawę, kształtowanie zasady „fair play” podczas współzawodnictwa w konkurencjach sportowych oraz promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień. Przeprowadzony festyn łączący w sobie zabawę i naukę, łączący przyjemne z pożytecznym był jednocześnie dedykowany dzieciom szkół podstawowych z okazji zbliżającego się Dnia dziecka.


Podczas tegorocznego festynu dzieci z szkół podstawowych powiatu sierpeckiego mogły obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego na przykładzie symulowanego wypadku samochodowego z udziałem strażaków, harcerzy oraz ratowników medycznych. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psów służbowych z pozorantem, pokaz musztry z flagami oraz chwytów obezwładniających zaprezentowany przez młodzież z sierpeckiego LO o profilu policyjnym, a także pokaz sztuk walki zaprezentowany przez młodzież z sierpeckiego PUL o profilu wojskowym. Dość widowiskowo zaprezentowali się na wstępie prowadzeni przez policyjny motocykl członkowie klubu motocyklowego „Szlif”. Nie zabrakło również policyjnych radiowozów, łodzi motorowej Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz sprzętu policyjnego, które zostały udostępnione przyszłym kandydatom na stróżów prawa oraz służb ratunkowych. Pod okiem ratowników medycznych najmłodsi mogli sprawdzić swoje siły przy reanimacji na fantomach i utrwalić nabytą wcześniej wiedzę szkolną. Całość imprezy uatrakcyjniły występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP Sierpc oraz pokaz tańca nowoczesnego zaprezentowany przez grupy „Iskierki” i „Iskry” skupione przy Sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki.

Podczas festynu nie zabrakło gier i zabaw dla dzieci, z myślą o nich członkowie TKKF „Kubuś” poprowadzili kilka konkurencji sportowych. Konkursy wiedzy z zakresu bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym, wiedzy o policji, ratownictwa medycznego, przepisów przeciwpożarowych i zachowania podczas prac w gospodarstwie rolnym przeprowadzone we wcześniejszym terminie zostały ocenione przez jury i uhonorowane nagrodami dla zwycięzców podczas festynu. Wśród nagród nie zabrakło elementów poprawiających bezpieczeństwo najmłodszych na drodze w postaci zestawów rowerowych. Obecne na festynie dzieci mogły spróbować cukrowej waty przygotowanej przez stowarzyszenie „Serce Sercu” oraz posilić się grochówką./kpp w Sierpcu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB