środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Kiedy wierni uczestniczyli w procesji, zapalił się kościół

2013-06-04 09:27:32 (ost. akt: 2013-06-04 09:30:26)

30 maja, podczas uroczystości Bożego Ciała w Mochowie pod Sierpcem, omal nie doszło do tragedii. Około godziny 12.40, uczestnicy procesji zauważyli, że pali się zabytkowy kościół.

Kościół w Mochowie

Kościół w Mochowie

Autor zdjęcia: JGOgień pojawił się w miejscu, gdzie znajduje się skrzynka elektryczna, stąd rzecznik prasowy KP PSP w Sierpcu Marcin Strześniewski przypuszcza, iż prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. Szybka reakcja strażaków nie pozwoliła na rozprzestrzenienie się ognia, co w drewnianym budynku kościoła mogłoby mieć katastrofalne skutki. Na ratunek najpierw przybiegli strażacy OSP Żurawin, po chwili OSP Mochowo.

- W momencie dojechania zastępu z Sierpca, sytuacja była opanowana, pożar zlokalizowany, prąd w budynku odłączony oraz zostało wezwane pogotowie energetyczne w celu zabezpieczenia instalacji. Na szczęście w chwili zdarzenia nikt nie przebywał w kościele, bo uczestnicy mszy brali udział w procesji ulicami Mochowa.- informuje Strześniewski.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mochowiak. #1103625 | 83.6.*.* 4 cze 2013 15:39

    Szkoda, że to co jest tu napisane mija się z prawdą. Ci, którzy naprawdę uratowali ten kościół, o nich się nie mówi.. Kiedy strażacy ZOSTALI ZAWOŁANI pożar został już ugaszony.... Druhowie z obu straż wyłączyli tylko dojście prądu, nic więcej. Może warto byłoby zapytać o prawdziwą wersję zdarzeń, a nie polegać na słowach tych, którzy przypisują sobie to bohaterstwo......

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz