środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Fantazja spełniła marzenie Agnieszki

2013-06-06 16:17:29 (ost. akt: 2013-06-06 16:33:21)

W niedzielę, 26 maja spełniło się marzenie 17-letniej Agnieszki z miejscowości Petrykozy pod Sierpcem, która walczy z guzem mózgu - lustrzanka cyfrowa.

Agnieszka

Agnieszka

Autor zdjęcia: Arch. Fundacja Dziecięca Fantazja

Największym marzeniem dziewczynki była lustrzanka cyfrowa. Na specjalnie zaproszenie przyjechała do Warszawy wraz z mamą. Prezenty zostały wręczone w warszawskiej restauracji Przystanek Chmielna, która ugościła wspaniałym posiłkiem Agnieszkę z jej mamą oraz wolontariuszkami z Kanady.

Agnieszka nie spodziewała się tak dużej uroczystości na jej cześć, dlatego cała sytuacja była dla niej bardzo wzruszająca. Swój wymarzony prezent od razu sprawdziła – zrobiła małą sesję fotograficzną nowych koleżanek. Oprócz tego dziewczynka dostała także ogromną pufę-fotel w swoim ulubionym beżowym kolorze. Czas przy posiłku i rozmowach był wypełniony tak miłymi chwilami, że kiedy zrobiło się już ciemno wszyscy rozstawali się ze smutkiem, że to już tak szybko minęło. Agnieszka zaprosiła wszystkich na kolejne spotkanie w jej rodzinnym domu.

http://i.wm.pl/00/04/45/11/n/agnieszka2-1102086.jpg


Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z naszymi podopiecznymi swoimi doświadczeniami. To daje poczucie wyjątkowości dzieciom, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei.

Spełnianie marzeń podopiecznych jest możliwe także dzięki marketom OBI, ich pracownikom oraz wolontariuszom fundacji. Wspólnie z marketami OBI już po raz kolejny Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje akcję charytatywną i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy uszczęśliwić wiele ciężko chorych dzieci spełniając ich fantazje. Dzięki firmie OBI spełniło się już ponad 300 marzeń naszych podopiecznych. Wszystkie można zobaczyć na podstronie fundacji: http://obi.f-df.pl/. Akcja polega na sprzedaży w marketach OBI magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji” drukowanego i dystrybuowanego przez markety OBI w całym kraju. Do zakupu „Sztuki Dekoracji” za 1 zł zachęcają klientów pracownicy OBI oraz wolontariusze fundacji, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i licealiści. Cały dochód przekazywany jest na spełnianie fantazji podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Fundację można wesprzeć:
-przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,
-przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
-„zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
-uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
-polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.


Fundacja „Dziecięca Fantazja” - jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji Dziecięca Fantazja jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 10 lat działalności spełniła ponad 3000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje./ip

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB