Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Niezwykli goście w Sierpcu

2013-06-07 20:47:52 (ost. akt: 2013-06-11 09:52:40)

19 maja pielgrzymi z Góry Krzyży w Wilnie na Litwie wyruszyli do Guadalupe w Meksyku. 7 czerwca, w piątek grupa odwiedziła Sierpc.

Niezwykli goście w Sierpcu
Grupa pielgrzymów zmierza do Meksyku (w 160 dni), jako akt prośby o miłosierdzie Boże dla siebie i całego świata oraz w ramach obchodów Roku Wiary, 600 rocznicy chrztu Żmudzi, 20 rocznicy przybycia na Litwę Błogosławionego Jana Pawła II.
Poprzez codzienny trud pielgrzymki, jej uczestnicy proszą o odpuszczenie grzechów, modlą się za Kościół Katolicki, rodziny chrześcijańskie, młodzież oraz pokój na świecie.

W Polsce są od 28 maja do 24 czerwca, gdzie w Szklarskiej Porębie przekroczą granicę z Czechami i dalej będę szli przez Niemcy, Szwajcarię gdzie odwiedzą Sanktuarium Maryjne w Einsiedeln, Francję - Sanktuarium Maryjne w La Salette, Lourdes, Hiszpanię, Portugalię - Sanktuarium Maryjne w Fatimie.

14 października opuszczą kontynent europejski i udadzą się do Meksyku, gdzie 31 października będzie zakończenie pielgrzymki w Guadelupe u Matki Bożej z Guadalupe - patronki obu Ameryk. Maryja z Nazaretu, miała objawić się Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac. Jak głoszą przekazy, w ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku dojść miało do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Jest to najstarsze objawienie Maryjne, oficjalnie uznane przez Kościół katolicki.

7. czerwca do sierpeckiej Fary dotarła grupa 23 pielgrzymów, których powitał ks. dziekan Andrzej Więckowski. Wzięli udział we mszy św. o godz. 18.00 odprawianej przez ks. Grzegorza Ostrowskiego, który w homilii powiedział:

- Celem pielgrzymowania nie jest droga sama w sobie, stąpanie po ziemi, którą szło wcześniej tysiące poszukujących odpowiedzi, zrozumienia własnego losu, sensu życia. Jest głęboką pracą wewnętrzną. Jest to unikalny warsztat coachingowy wsparty medytacją w ruchu. 160 dni wędrówki i znoju wyrzeźbią twoje ciało. Codzienne zaglądanie w głąb swojego umysłu, próba zrozumienia siebie, swojego losu, przekraczanie własnych ograniczeń, dialog z przeznaczeniem, poznawanie absolutu – to może zmienić twoją duszę. 160 dni w marszu po ziemi, drogą przemiany i transformacji.

Pielgrzymów goszczą rodziny z parafii św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu. W sobotę po mszy św. o godz. 7.00, opuszczą Sierpc i wyruszą w dalszą drogę.

Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB