Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

RapPedagogia, czyli lepiej być leszczem z Panem Bogiem

2013-06-10 09:31:56 (ost. akt: 2013-06-10 09:40:36)

6 czerwca, o godz. 13.00 w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym odbyło się spotkanie z Dobromirem Makowskim, autorem projektu "RapPedagogia" i współzałożycielem fundacji "Krok po Kroku".

Spotkanie z Dobromirem Makowskim

Spotkanie z Dobromirem Makowskim

Autor zdjęcia: Arch.ZSS w Zawidzu Koscielnym

Projekt ten oparty jest na muzyce hip hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy. Myślą przewodnią programu jest „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Dobromir Makowski posiada niesłychaną umiejętność przemawiania do słuchaczy, już od pierwszych chwil zjednoczył sobie wszystkich zebranych na sali, angażował w swój występ również uczniów. Nauczanie i wyznanie wiary przy muzyce hip hop to dla zebranych nowość, dlatego całe spotkanie odbywało się w podniosłej i jednocześnie miłej atmosferze. We współczesnym świecie na młodzież czyhają różne pokusy i niebezpieczeństwa, jest duży problem z narkotykami, a on sobą daje świadectwo, jak wielkie jest to zło dla człowieka, ponieważ sam był w to uwikłany.

To była prawdziwa lekcja profilaktyki, jednak nie takiej zwyczajnej, opartej na uświadamianiu konsekwencji zachowań ryzykownych i stosowaniu zakazów, ale na pokazywaniu, że narkotyki, alkohol, łamanie prawa już dawno wyszły z mody, że to już straciło sens, bo jak mówi jej autor „lepiej być leszczem z Panem Bogiem, niż bohaterem bez Niego”.

Szczególne podziękowania należą się osobom, bez których spotkanie by się nie odbyło, dla Marka Kolczyńskiego - katechety w ZSS w Zawidzu Kościelnym, organizatora całego wydarzenia, dyrektor ZSS - Krystyny Siwiec oraz ks. Józefa Łozeckiego - proboszcza parafii p.w. św. Marcina w Zawidzu Kościelnym, który ufundował spotkanie./ip

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB