Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Sądowy zakaz kierowania pojazdami nie zatrzymał 39 -latka

2013-06-11 20:32:50 (ost. akt: 2013-06-11 20:39:35)

Mężczyznę zatrzymała policja, jednak ten szybko zamienił się z kolegą miejscami w aucie. Przyznał się dopiero w komendzie, że to on siedział za kierownicą, mimo sądowego zakazu.

Sądowy zakaz kierowania pojazdami nie zatrzymał 39 -latka

Autor zdjęcia: sxc.hu


W sobotę, 8 czerwca policjanci drogówki patrolujący teren gminy Zawidz postanowili zatrzymać do kontroli drogowej granatowego busa, którego kierowca naruszył przepisy ruchu drogowego jadąc bez pasów bezpieczeństwa i przewożąc w ten sam sposób pasażerów.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd na poboczu drogi. Podchodząc do stojącego samochodu policjanci zauważyli, że za kierownicą siedzi już inny mężczyzna, a kierująca do tej pory osoba znajduje się na tylnym siedzeniu w pojeździe.

Ze względu na sprzeczne relacje podróżujących autem, wszyscy zostali doprowadzeni do komendy. Dopiero tam 39-letni mieszkaniec gminy Zawidz wyjaśnił policjantom, że obawiał się konsekwencji karnych za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami i dlatego po zatrzymaniu pojazdu zamienił się miejscami z pasażerem z tyłu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu i w najbliższym czasie odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Odpowiedzialności karnej za wykroczenia nie uniknęli również pasażerowie pojazdu otrzymując mandaty karne za jazdę bez pasów bezpieczeństwa oraz właściciel pojazdu za dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę bez uprawnień./kpp w Sierpcu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB