Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Profilaktycznie omówiono czyny zabronione z gimnazjalistami

2013-06-11 20:46:37 (ost. akt: 2013-06-11 20:51:01)

„Zdrowe bicie serca”, to hasło przewodnie dnia profilaktyki, obchodzonego 7. czerwca w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie.

Profilaktycznie omówiono czyny zabronione z gimnazjalistami

Autor zdjęcia: Arch.KPP w Sierpcu

Podczas trwającego ponad trzy godziny spotkania, młodzież zaprezentowała treści profilaktyczne przestrzegające przed uzależnieniami, zachęcając przy tym do aktywnego i zdrowego stylu życia. W uroczystości wśród zaproszonych gości nie zabrakło również funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał dyrektor Gimnazjum Pan Krzysztof Jóźwiak, Głos zabrał również przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, omawiając czyny zabronione, najczęściej popełniane przez nieletnich oraz wskazując możliwe sankcje karne za ich popełnienie w nawiązaniu do przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było zaprezentowanie umiejętności przez młodzież w konkurencjach: wymyślona scenka o tematyce profilaktycznej lub promująca przestrzeganie zasad kultury osobistej, konkurs plastyczny „Zapobiegamy uzależnieniom”, konkurs dotyczący wizerunku kulturalnego ucznia, jak również konkurs „Promocja zdrowego stylu życia”. Na zakończenie uroczystości zwycięzcom poszczególnych konkurencji jury przyznało nagrody.

Świadomość zagrożeń współczesnego świata wzrasta z każdym rokiem i znajduje odzwierciedlenie w prezentowanych przez młodzież konkurencjach-zgodnie potwierdzili organizatorzy oraz goście./kpp

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB