środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Nowoczesny mercedes sprinter będzie jeździł dla sierpeckiego pogotowia ratunkowego

2013-06-14 07:44:30 (ost. akt: 2013-06-16 09:55:11)

Na ulice powiatów płockiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego wyjedzie pięć nowoczesnych ambulansów. Koszt inwestycji wyniósł prawie 2 mln zł.

Nowoczesny mercedes sprinter będzie jeździł dla sierpeckiego pogotowia ratunkowego

Autor zdjęcia: Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Środki pochodziły z budżetu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, jednostki Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Nowe auta to ambulanse typu „C” marki mercedes sprinter z silnikami wysokoprężnymi z turbodoładowaniem o pojemności 2143 cm3 i o mocy 163 KM, spełniające normę spalin Euro 5. Ambulanse wyposażone są w podstawę noszy głównych sterowaną elektrycznie z amortyzacją hydropneumatyczną, posiadającą przesuw boczny z możliwością pochyłu, z dostępem do pacjenta z trzech stron i płynną regulację wysokości; nosze główne marki FERNO na transporterze wielopoziomowym ze składanymi statywami do kroplówek z poręczami bocznymi składającymi się w sposób ergonomiczny; defibrylator do prowadzenia reanimacji pacjenta i respirator; krzesełko kardiologiczne; centralną instalację tlenową; klimatyzację przedziału medycznego i kokpitu kierowcy; terminal statusów, umożliwiający satelitarne pozycjonowanie karetki na mapie elektronicznej dyspozytora oraz służący do przesyłania krótkich komunikatów w relacji dyspozytor medyczny - karetka i odwrotnie; radiotelefon cyfrowy.

Przekazanie ambulansów odbyło się 13 czerwca w Płocku. W uroczystościach wziął udział marszałek Adam Struzik.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB