środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Gozdowo jak malowane

2013-06-20 10:05:24 (ost. akt: 2013-06-26 12:45:58)

W Gozdowie trwa I Plener Malarsko – Rzeźbiarski, w którym uczestniczą doświadczeni artyści oraz amatorzy. Wszystkich sprowadza do Gozdowa wspólna pasja, jaką jest sztuka.

Gozdowo - otwarcie Pleneru

Gozdowo - otwarcie Pleneru

Autor zdjęcia: JG

Wójt gminy Dariusz Kalkowski podkreślił, że Plener jest pierwszą tego typu inicjatywą w gminie, natomiast jego pomysłodawcą był sierpecki artysta Wojciech Witkowski.

– Wyrażam wdzięczność Wojtkowi, on tak ładnie inspirował i zachęcał do działań. Nie mamy tu ośrodka kultury, ale jest biblioteka gminna i to ona jest kulturotwórcza. Razem z panią Honoratą z biblioteki oraz pracownikami urzędu gminy, zorganizowaliśmy to przedsięwzięcie. Spotkanie artystów z naszą gminą z na pewno pobudzi ich talenty. Spróbujcie zostawić coś pięknego dla nas i zabierzcie coś dla siebie. Życzę wszystkim by spotkanie z naturą było głębokie – mówił wójt Dariusz Kalkowski podczas otwarcia I Pleneru Malarsko – Rzeźbiarskiego.

Plener w Gozdowie będzie trwał około miesiąca. Tematem prac jest pejzaż, architektura oraz życie mieszkańców gminy. Powstałe w tym czasie prace będą wyeksponowane podczas wystawy podsumowującej pracę artystów.
Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB