Sobota, 23 września 2017. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Zawodnicza KS Taekyon wywalczyła brąz na Mistrzostwach Polski w Łowiczu

2013-06-24 18:45:48 (ost. akt: 2013-06-24 18:48:21)

W dniach 14-16 czerwca w Łowiczu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, której gospodarzem jest w tym roku województwo łódzkie.

Reprezentacja Mazowsza z trenerami

Autor zdjęcia: Arch.KS Taekyon

Relacja trenera KS Taekyon Artura Balcerowskiego

Mistrzostwa, to największa impreza sportowa organizowana, co roku na terenie kraju. Zawody odbywają się we wszystkich dyscyplinach Letnich Igrzysk Olimpijskich. W zawodach startują tylko reprezentacje województw. Z Sierpca do Reprezentacji Mazowsza zakwalifikowały się zawodniczki KS Taekyon: Lidia Lewandowska w kat. -59 kg i Oliwia Perczyńska w kat. - 51 kg. Bardzo liczyliśmy na występ Oliwii, której dotychczasowa forma wskazywała na miejsce medalowe w tej imprezie. Niestety Oliwia w pierwszym pojedynku uległa zawodniczce z Bolesławca 1:5. Wiedzieliśmy juz, że nie jest dobrze. Oliwii została jeszcze szansa w repasażach. W pierwszym pojedynku repasażowym Oliwia zawalczyła na swoim normalnym poziomie i wysoko wygrała wynikiem 11:4 z zawodniczką z Ciechanów. Niestety walki repasażowe były tak rozgrywane, że Oliwia miała tylko jedną walkę przerwy do bezpośredniego pojedynku o medal brązowy. Natomiast jej przeciwniczka zawodniczka miała zdecydowanie dłuższy czas odpoczynku po przegranym pojedynku półfinałowym. W pierwszej rundzie było jeszcze dobrze, ale już w drugiej rundzie Oliwia wyraźnie osłabła. Przegrała pojedynek 2:6 i ostatecznie został sklasyfikowana na pozycji 5-8. Mile zaskoczyła natomiast Lidia, która trenuje stosunkowo niedawno i w ubiegłym roku startowała w niższej kategorii wiekowej - w młodzikach. W pierwszym swoim pojedynku pokonała zawodniczkę z Olsztyna, wynikiem 3:2. Było to duże bardzo pozytywne zaskoczenie, ponieważ z tą samą przeciwniczką Lidia przegrała bardzo wysoko podczas zawodów eliminacyjnych. W półfinale Lidia zmierzyła się z zawodniczką z Warszawy. Po dość dobrym pojedynku Lidia przegrała 1:4. W tej sytuacji została nam jeszcze jedna walka repasażowa o brązowy medal. Przeciwniczką miała być zawodniczka z Opola, ale z nieznanych nam przyczyn zawodniczka ta nie wyszła do walki z Lidią. W takiej sytuacji to Lidia zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Medal Lidii przyczynił się wydatnie do zdobycia przez Reprezentację Mazowsza III miejsca w klasyfikacji województw.