Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Płacisz mandat albo uczysz się reanimacji

2013-06-24 19:12:05 (ost. akt: 2013-06-24 19:17:25)

Po raz kolejny sierpeccy policjanci wspólnie z pracownikami Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „Skrawmet”, 23 czerwca zorganizowali mieszkańcom akcję bezpłatnych przeglądów pojazdów oraz znakowania rowerów. W tym roku do działań promujących bezpieczeństwo włączyli się ratownicy WOPR.

Przegląd pojazdów na Stacji Kontroli Skrawmet

Przegląd pojazdów na Stacji Kontroli Skrawmet

Autor zdjęcia: Arch. KPPSP w Sierpcu

Większa niż w ubiegłym roku frekwencja odpowiedzialnych kierowców sprawiła, że pracownicy stacji kontroli pojazdów Skrawmet już od momentu otwarcia mieli ręce pełne roboty, bezpłatnie sprawdzali i analizowali stan techniczny pojazdów, głównie układu hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia wraz z amortyzatorami oraz oświetlenie wskazując nieprawidłowości w działaniu i zalecając wymianę wadliwych podzespołów.

Równolegle do działań w Skrawmecie na drodze krajowej nr 10 działali policjanci wraz z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący przekraczający prędkości w obszarze zabudowanym otrzymywali możliwość wyboru pomiędzy przyjęciem mandatu karnego lub uczestniczeniem w szkoleniu prezentowanym przez ratownika i zakończonym sprawdzeniem swoich sił na fantomie w zakresie resuscytacji. Kierowcy popierali takie działania, wybierali drugi wariant zachęcając członków rodziny do spróbowania swoich sił w zakresie ratownictwa.

Mamy nadzieję, że nabyta umiejętność udzielania pomocy innym pozostanie miłym wspomnieniem po spędzonych wakacjach, gdyż w codziennym pośpiechu nie każdy jest świadomy zagrożeń czyhających na drodze, a każdy powinien mieć świadomość, że nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych i w sytuacjach zagrożenia każdy powinien umieć odpowiednio zareagować./kpp Sierpc

Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB