środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Jak się zachować, kiedy atakuje pies? Cenne rady

2013-07-22 08:44:03 (ost. akt: 2013-07-22 09:07:45)

16 lipca odbyły się spotkania z młodzieżą w miejscowościach Mochowo oraz Jeżewo, w powiecie sierpeckim, w ramach ogólnopolskiej akcji „Razem bezpiecznej”.

Spotkania z młodzieżą

Spotkania z młodzieżą

Autor zdjęcia: Arch.

Hasło „Bezpieczne wakacje 2013” przyświecało spotkaniom z udziałem przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sierpcu Teresy Malinowskiej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu st. kpt. Wojciecha Witkowskiego, którzy w Mochowie spotkali się z młodzieżą ze szkół SP w Mochowie, SP w Ligowie, SP w Bożewie oraz Gimnazjum w Mochowie.

Poruszono tematy dotyczące ochrony przeciw pożarowej, prawidłowego postępowania oraz powiadamiania służb ratowniczych w przypadku powstania zagrożenia pożarowego lub innego miejscowego zagrożenia oraz prawidłowego użycia podręcznego sprzętu gaśniczego, jak również omówiono zasady profilaktyki zatruć pokarmowych, kleszczy i chorób z nimi związanych oraz prawidłowego zachowania dzieci i młodzieży podczas korzystania z kąpielisk.

W trakcie spotkania wyświetlono film dotyczący zagrożeń związanych z kleszczami. Ponadto przekazano materiały edukacyjne dla młodzieży i opiekunów, które dotyczyły tematu spotkania.

Podobny charakter miało spotkanie w Jeżewie, w którym uczestniczył dodatkowo przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu asp. szt. Dariusz Franczak, Kierownik Posterunku Policji w Zawidzu Kościelnym, który omówił prawidłowe zachowania dzieci i młodzieży podczas korzystania z kąpielisk, zachowanie się w trakcie ataku psa, właściwe zachowania dzieci i młodzieży w trakcie prac w rolnictwie. Słuchaczami była młodzież w wieku szkolnym 10-18 lat oraz ich opiekunowie.Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. --- #1153536 | 83.6.*.* 26 lip 2013 18:29

    jeśli to możliwe patrzeć głęboko psu w oczy - jeden z dobrych sposobów, a i nie próbować uciekać

    ! - + odpowiedz na ten komentarz