Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach

2013-08-13 17:14:32 (ost. akt: 2013-08-13 17:25:13)

W ramach działań „Bezpieczny weekend” prowadzonych od 14 sierpnia do 18 sierpnia, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach.

Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach

Jak informuje rzecznik sierpeckiej policji Krzysztof Kosiorek, wzrost liczby uczestników ruchu na drogach (w okresie wakacyjnych wyjazdów i powrotów) niesie ze sobą wzrost zagrożenia osób korzystających z dróg. Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, wymijania i omijania to najczęstsze przyczyny tragedii na drogach garnizonu mazowieckiego. Wpływ na ofiarochłonność zdarzeń drogowych ma również jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewożenie osób w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami oraz kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.


Policja zapowiada, ze będzie zdecydowanie reagować w szczególności na kierujących nie stosujących się do ograniczeń prędkości, podróżujących pojazdami bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewożących dzieci poza fotelikami do przewozu dzieci, kierujących pod wpływem alkoholu, jak również będą reagować na niewłaściwe wykonywanie manewrów wyprzedzania i wymijania, kontrolować stan techniczny pojazdów oraz pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton w związku z okresowym ograniczeniem ruchu.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB