środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Księgowa TBS-u ukradła prawie 300 tys. zł? Sprawę wyjaśni sąd

2013-08-15 10:32:32 (ost. akt: 2013-08-15 10:51:32)

O sprawie sierpeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego pisaliśmy już w ubiegłym roku, kiedy to prokuratura przymierzała się do postawienia zarzutów w frapującej sprawie zniknięcia niemałych pieniędzy z Towarzystwa. Zarzuty już są, a ich lista jest długa.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: sxc.hu

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska, sierpecka Prokuratura Rejonowa, 26 czerwca tego roku, skierowała do Sądu Rejonowego w Sierpcu akt oskarżenia przeciwko głównej księgowej oraz prezesowi TBS-u.

Elżbieta P. - księgowa, została oskarżona o przestępstwo kradzieży pieniędzy z rachunku bankowego TBS-u w kwocie ponad 265 tys. zł, prowadzenie ksiąg rachunkowych wbrew przepisom ustawy o rachunkowości w zakresie ich rzetelności, kompletności. Owe nierzetelne działania księgowej mają dotyczyć okresu 2005-2012.

Natomiast byłemu prezesowi TBS-u Jerzemu F. przedstawiono szereg zarzutów, takich jak niedopełnienie obowiązku wynikającego z pełnionej funkcji w zakresie nadzoru nad pracownikami i obowiązku właściwego prowadzenia i przechowywania dokumentacji rachunkowej, co skutkowało wyrządzeniem TBS znacznej szkody majątkowej, dopuszczenie do prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i zawarcie w sprawozdaniach finansowych nierzetelnych danych jak również przedstawianie organom TBS sprawozdań zawierających nieprawdziwe informacje oraz nieskładanie sprawozdań finansowych z działalności do właściwego rejestru sądowego. Prezes TBS-u miał dopuścić się zarzucanych mu czynów w latach 2003-2012. Sprawa trafi wkrótce na wokandę.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB