środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Świetny występ zawodników KS Taekyon na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

2013-11-04 08:15:13 (ost. akt: 2013-11-04 08:27:04)

26. października w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach tych rywalizują zawodnicy w wieku 11- 12 lat. W tej kategorii wiekowej nie rozgrywa się Mistrzostw Polski i jest to najwyższa kategoria zawodów dla tej grupy wiekowej. Oprócz zawodników z Mazowsza w zawodach uczestniczyli zawodnicy z województw lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Świetny występ zawodników KS Taekyon na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików
KS Taekyon reprezentowało czworo zawodników: Aneta Marciniak, Patryk Mazurowski, Bartosz Duszyński, Sebastian Sawicki vel Sawczenko.

Zawody rozegrano w trzech konkurencjach: kyorugi (walka sportowa), poomse (układy formalne) i konkurencje sprawnościowe (Twio ap chagi i dollyo chagi) przy czym każdy zawodnik może wystąpić tylko w dwóch konkurencjach.
Rywalizacja rozpoczęła się od konkurencji poomse. W tej konkurencji startowała tylko Aneta. Rywalizowała z 27 zawodniczkami. Aneta wykonywała układ Taeguk Chil Jang wymagany na stopień 2 kup (czerwony pas). Po pierwszym wykonaniu układów przez wszystkie zawodniczki do rundy finałowej sędziowie wytypowali 6 zawodniczek, które otrzymały najwyższe noty i zakwalifikowały się do finału. Wykonanie Anety zostało w tej rundzie najwyżej ocenione i to Aneta objęła prowadzenie w tej rywalizacji. W rundzie finałowej Aneta wykonała układ wymagany na stopień 1 dan (czarny pas) jednak nie zrobiła to zdecydowanie słabiej niż w pierwszej rundzie. Na szczęście tylko jedna zawodniczka z G8 Warszawa uzyskała w tej rundzie noty wyższe niż Aneta i po podsumowaniu not z obu rund wyszedł remis. W dogrywce niestety Aneta przegrała o 0,1 pkt. Zajęła ostatecznie II miejsce.
W konkurencjach sprawnościowych najlepiej wypadł Bartek, który zajął II miejsce, a Sebastian był trzeci.
Na koniec przystąpiono do najważniejszej kategorii - walka sportowa. Zawodnicy zostali podzielni na 7 kategorii wagowych. Pierwszy do walki przystąpił Bartek. Pierwszy pojedynek był trochę nerwowy w wykonaniu Bartka. Początek był bardzo dobry i szybko uzyskane 2 punkty. Końcówka walki jednak trochę słabsza i przeciwnikowi udało się zdobyć 1 punkt. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1. W finale Bartek jednak pokazał zdecydowaną wyższość nad zawodnikiem Centrum Walki Warszawa i zwyciężył 8: 1 zdobywając złoty medal.
Podobna sytuacja dotyczyła Patryka Mazurowskiego. Pierwszy pojedynek wygrał nieznacznie wynikiem 2:1, a w finale bardzo pewnie zwyciężył swojego przeciwnika wynikiem 8:3 walcząc bardzo dojrzale jak na swój wiek technicznie i taktycznie. Kolejny złoty medal w kategorii walki sportowej.
W przypadku walk Sebastiana i Anety to niestety oboje przegrali swoje pierwsze pojedynki i musieli walczyć o trzecie miejsca. Sebastian w pierwszym pojedynku trzymał kilka nieczystych kopnięć w udo od swojego przeciwnika i była obawa czy w ogóle zawalczy w walce o trzecie miejsce. Sebastian jednak twardo zacisnął zęby i stanął do pojedynku. Walczył z wyraźnym grymasem bólu na twarzy i gdy przypadkowo znów został trafiony dość boleśnie w nogę łzy napłynęły mu do oczu. Ale nie odpuścił. Po regulaminowym czasie walki był remis. W rundzie dogrywkowej o tzw. "złoty punkt" Sebastian rzucił się do ataku z dużym zaangażowaniem, co przyniosło efekt w postaci trafienia i zdobycia brązowego medalu. Aneta ostatecznie także zdobyła brązowy medal wygrywając walkowerem pojedynek o III miejsce.
Czwórka zawodników KS Taekyon zdobyła ostatecznie 7 medali: 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.
To były ostatnie zawody w 2013 roku wliczane do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu: "Szkolenie i współzawodnictwo młodzieży uzdolnionej sportowo". Punkty są przyznawane za wyniki osiągane na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Nasz Klub ostatecznie zdobył 47 punktów z czego 17 punktów zdobyli młodzicy, 8 juniorzy młodsi, 3 juniorzy i 19 punktów młodzieżowcy. O ile mi wiadomo jesteśmy jedynym Klubem w Sierpcu, który rok w rok zdobywa punkty w tej klasyfikacji. Ilość zdobytych punktów ma przełożenie na wysokość środków przyznawanych samorządom w kolejnym
roku./Artur Balcerowski

http://i.wm.pl/00/05/15/22/n/patryk-zloto-za-walki-1247638.jpg

http://i.wm.pl/00/05/15/22/n/seba-z-medalem-za-walki-1247639.jpg

http://i.wm.pl/00/05/15/22/n/bartek-zloto-za-walki-1247637.jpgKomentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB