środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Przewoził kontrabandę i wpadł

2013-11-08 15:26:13 (ost. akt: 2013-11-08 15:29:24)

W poniedziałek, 4. listopada podczas kontroli drogowej osobowego volvo, policjanci sierpeckiej drogówki znaleźli w bagażniku pojazdu papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar zabezpieczono wraz z samochodem, natomiast kierujący usłyszał zarzut z ustawy karno-skarbowej. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Przewoził kontrabandę i wpadł

Autor zdjęcia: Arch. KPPSP w Sierpcu

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 19.00 na terenie Sierpca. Policjanci drogówki patrolując ulicę Głowackiego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej osobowe volvo na bialskich numerach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu oraz jego pasażer byli najwyraźniej zaniepokojeni faktem kontroli. Chwilę później mundurowi znali już przyczynę takiego zachowania podróżnych.W trakcie kontroli okazało się, że 19-latek z powiatu mławskiego kierował pojazdem nie posiadając w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co otrzymał pięciuset złotowy mandat karny. Jak przekazał auto udostępnił mu podróżujący razem z nim właściciel pojazdu 51-mieszkaniec powiatu bialskiego. Podczas sprawdzenia w bagażniku pojazdu policjanci odnaleźli papierosy różnych marek nie posiadające polskich znaków akcyzy skarbowej. Ujawniony nielegalny towar wraz z pojazdem został zabezpieczony w sierpeckiej komendzie Policji, a obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 900 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W środę (06.11.2013) starszy z mężczyzn - 51-mieszkaniec powiatu bialskiego - usłyszał zarzut naruszenia przepisów ustawy karno-skarbowej, za co grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za udostępnienie swojego pojazdu osobie nie mającej uprawnień do kierowania pojazdami./KPP Sierpc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB