środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Pomóż bezdomnym i samotnym przetrwać zimę

2013-11-14 09:27:20 (ost. akt: 2013-11-14 09:28:45)

Zbliżający się okres zimowy, to pora roku szczególnie trudna dla bezdomnych oraz osób starszych mieszkających samotnie, które w rzeczywistości są skazane tylko na siebie

Pomóż bezdomnym i samotnym przetrwać zimę

Autor zdjęcia: sxc.hu

Apelujemy do Państwa. Nie przechodźmy obojętnie obok bezdomnych, którzy w chłodne dni oraz mroźne noce przebywają bez dachu nad głową.

Zwracajmy również uwagę na osoby, których zachowanie wskazuje, że znajdują się pod działaniem alkoholu i przebywając na dworze są narażone na wychłodzenie lub zamarznięcie. Pamiętajmy, że nie możemy obok nich obojętnie przechodzić. Zatrzymajmy się i zapytajmy, czy osoba nie potrzebuje pomocy.

Pamiętajmy także o osobach starszych i chorych zamieszkujących samotnie. W ramach sąsiedztwa odwiedźmy ich i zapytajmy, czy dobrze się czują, czy w ich mieszkaniu jest ciepło. Niestety często, bowiem zdarzają się przypadki, że pozostawione bez opieki osoby umierają z zimna we własnych domach.

Liczymy na pomoc z Państwa strony. Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy bezdomnym i osobom samotnym przetrwać zimę.

Jeśli jesteście zaniepokojeni sytuacją osoby bezdomnej lub samotnej poinformujcie o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112. Informacje o takich osobach przekażcie również Waszym dzielnicowym.Pamiętajmy.

Jeden wykonany telefon na numery alarmowe 997 lub 112 może uratować osobę przed zamarznięciem. /KPP Sierpc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB