Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Pożar w budynku komendy. Nikt nie ucierpiał

2013-11-15 16:36:57 (ost. akt: 2013-11-15 16:41:19)

W piątek, 15 listopada około godziny 10.00 na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu doszło do groźnego pożaru. W przeciągu kilku minut od ognia zajęła się znaczna część dachu budynku komendy. Po blisko półgodzinnej akcji gaśniczej niebezpieczeństwo zostało zażegnane przez strażaków Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu. Podczas pożaru nikt nie ucierpiał, bowiem funkcjonariusze, pracownicy oraz osoby przebywające w budynku sprawnie opuścili pomieszczenia ewakuując się na zewnątrz.

 Pożar w budynku komendy. Nikt nie ucierpiał

Autor zdjęcia: KPP Sierpc

Ogień i dym na dachu budynku komendy zauważył policjant wykonujący na placu obsługę radiowozu. Powyższy fakt natychmiast zgłosił dyżurnemu jednostki, który o zaistniałym pożarze poinformował Komendanta, a następnie dyżurnego Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu. Ze względu na powstałe zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego dyżurny jednostki zarządził ewakuację wszystkich policjantów, pracowników i osób przebywających w budynku komendy. Na skrzyżowaniach w rejonie komendy zostały wystawione policyjne patrole w celu zapewnienia płynnego przejazdu służb ratunkowych na miejsce zdarzenia i podjęcia szybkiej akcji ratowniczej. Jeszcze w trakcie ewakuacji na miejsce dotarły wozy bojowe straży pożarnej. Po wyłączeniu prądu w budynku strażacy przy wykorzystaniu dźwigu osobowego rozpoczęli akcję gaśniczą. Rozprzestrzeniający się pożar został ugaszony w niecałe pół godziny. Podczas zaistniałego pożaru nikt nie ucierpiał, bowiem wszystkie osoby przebywające w budynku zostały sprawnie ewakuowane na zewnątrz zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Na szczęście to tylko ćwiczenia sztabowe mające na celu udoskonalenie umiejętności w zakresie prowadzenia akcji ratowniczej i współdziałania służb na wypadek zagrożenia pożarowego. Działania prowadzone były zgodnie z wcześniej przygotowanym planem pod kryptonimem „EWAKUACJA 2013” oraz instrukcją bezpieczeństwa pożarowego. Po przeprowadzeniu akcji nastąpiło podsumowanie całości zrealizowanych ćwiczeń sztabowych. Ćwiczenia i związana z nimi symulacja sytuacji kryzysowej pozwoliły sierpeckim stróżom prawa lepiej przygotować się na wypadek zaistnienia realnego zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób./KPP Sierpc

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB