Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Szkolna reprezentacja zaznaczyła rolę gospodarza, zdobywając pierwsze miejsce

2013-12-02 10:24:57 (ost. akt: 2013-12-02 10:33:54)

22 listopada, w piątek Gimnazjum w Zawidzu odbyła się XIII Mazowiecka Gimnazjada w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W szranki stanęło pięć najlepszych zespołów województwa mazowieckiego wyłonionych w eliminacjach rejonowych.

Szkolna reprezentacja zaznaczyła rolę gospodarza, zdobywając pierwsze miejsce

Autor zdjęcia: Arch.

W zawodach wzięły udział drużyny szczypiornistek z Głowaczowa, Mszczonowa, Małkini, Krzeska oraz Zawidza, który reprezentował rejon płocki.
Zawodniczki z Zawidza rozpoczęły od zwycięstwa nad zespołem z Głowaczowa. Znakomita gra w obronie obydwu zespołów spowodowała, że bramek było jak na lekarstwo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2.
Do końca zawodów mogliśmy obserwować wyrównaną walkę zawodniczek w każdym spotkaniu. Jednak ostatecznie nasza szkolna reprezentacja podkreśliła rolę gospodarza w tym dniu zdobywając pierwsze miejsce i tym samym tytuł najlepszych na Mazowszu. Drugim miejscem musiała zadowolić się drużyna z Małkini. Natomiast ostatnie trzecie miejsce na podium zajęły dziewczęta z Głowaczowa, pokonując zespół z Krzeska, który uplasował tym samym na miejscu czwartym. Ostatnia, czyli piąta pozycja należała do zawodniczek z Mszczonowa.
W tym dniu naszym dziewczętom nie zabrakło wsparcia i dopingu ze strony Szkolnego Klubu Kibica, który świetnie zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, wiernie kibicował i do końca dawał o sobie znać.
Mistrzyniom, które dały naszej szkole kolejny powód do dumy, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć sportowych.
Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum Zawidz
2. Gimnazjum Małkinia
3. Gimnazjum Głowaczów
4. Gimnazjum Krzesk
5. Gimnazjum Mszczonów
Relację przygotował Marek Kolczyński

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB