Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Lekcja geografii w Państwowym Instytucie Geologicznym z udziałem uczniów ekonomika

2013-12-02 10:51:25 (ost. akt: 2013-12-02 10:53:18)

Uczniowie pojechali do warszawskiego Instytutu pod opieką Zofii Kujawy, Aleksandry Sawickiej i Agnieszki Laskowskiej. Głównym celem wyjazdu była lekcja geografii w Państwowym Instytucie Geologicznym. Wystawy prezentują różnorodne zagadnienia z wielu dziedzin geologii.

Wycieczka w Instytucie

Wycieczka w Instytucie

Autor zdjęcia: Arch.

Uczniowie poznali między innymi:
• Historię życia na Ziemi na przykładzie ziem polskich
• Minerały i skały
• Surowce mineralne Polski
• Procesy skałotwórcze
• Skamieniałości
Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego istnieje ponad 90 lat. Różnorodność ekspozycji zainteresowała chyba każdego: bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości ułożone są w tematyczne wystawy. Można było znaleźć szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura - dilofozaura (Dilophosaurus wetherilli) i tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś nasze ziemie. Całość uświetniają: model pustyni i naturalnej wielkości rekonstrukcja jaskini. Ekspozycja była niezwykle interesująca. Oglądaliśmy również tropy i rekonstrukcję dinozaurów oraz mamutów. Dowiedzieliśmy się, jak naukowcy badają i klasyfikują tropy i gdzie wokół nas szukać pozostałości dinozaurów. Młodzież zobaczyła również bardzo ciekawe i piękne okazy skał, o których istnieniu wiedzieliśmy tylko z książek. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe kryształy, kolorowe skały i różnorodne procesy , które doprowadziły do ich powstania. Niektórzy z nas kupili na pamiątkę okazy skał i minerałów .
Po zakończonej lekcji w Muzeum Geologicznym pojechaliśmy coś zjeść i zmęczeni ogromem wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do Sierpca.
Lekcja w Muzeum Geologicznym pozwoliła nam inaczej spojrzeć na dzieje geologiczne Ziemi, Polski i najbliższej okolicy.
Mieliśmy również okazję poznać się bliżej, miło spędzić czas i jeszcze się czegoś nauczyć.
Fajnie jest poznać coś nowego i przeżyć coś innego niż w szkole./ip

Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB