Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Weekend Superbohaterów

2013-12-05 15:55:49 (ost. akt: 2013-12-05 16:05:12)

W weekend 29 listopada - 1. grudnia, po raz XVII odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Jest to projekt realizowany przez Banki Żywności, które współpracują z Federacją Polskich Banków Żywności, którego celem jest zebranie jak największej ilości żywności dla osób z rodzin najuboższych.

Weekend Superbohaterów

Autor zdjęcia: Arch.

Dodatkowym elementem projektu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce. Tegoroczna zbiórka została zorganizowana pod hasłem Weekend Superbohaterów. Już po raz kolejny do tej ogólnopolskiej akcji przyłączyła się młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym. Ponad 60 wolontariuszy zbierało produkty spożywcze w dwóch sierpeckich „Biedronkach” przy ul. Chopina oraz ul. Kościuszki. Młodzież zaopatrzona w koszulki, identyfikatory i ulotki informacyjne pracowała w kilkuosobowych zespołach w godzinach 9:00-19:00. Dzięki tradycyjnej już wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, życzliwości i hojności darczyńców nasi uczniowie zebrali łącznie ponad 1017 kg różnorodnych produktów spożywczych. Zebrana żywność, podzielona na paczki, trafi do osób niepełnosprawnych z naszych okolic. Lokalnymi koordynatorami zbiórki byli: Marta Wilamowska i Marek Kolczyński. Ich działania wspierali nauczyciele: Monika Sobczak, Ilona Rutkowska, Aneta Lubowicz i Dorota Barańska. Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę - darczyńcom, wolontariuszom oraz osobom ich wspierającym należą się słowa uznania, serdeczne DZIĘKUJEMY !!! .
Wielkie podziękowania należą się również panu Wójtowi Gminy Zawidz za udostępnienie busa, którym mogliśmy przewieźć zebraną żywność, jak również pracownikom sklepów "Biedronka" za umożliwienie zorganizowania zbiórki./Marek Kolczyński

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB