Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Prawie trzydzieści gospodarstw na terenie gminy Zawidz zostało okradzionych

2014-01-02 15:47:42 (ost. akt: 2014-01-02 15:50:57)

Sierpeccy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonywanie kradzieży przewodów elektrycznych siłowych z gospodarstw rolnych.

Prawie trzydzieści gospodarstw na terenie gminy Zawidz zostało okradzionych

Autor zdjęcia: Arch.KPP w Sierpcu

Według informacji sierpeckiej policji wynika, że z początkiem grudnia 2013 roku do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zaczęły napływać zgłoszenia kradzieży przewodów elektrycznych siłowych z gospodarstw na terenie gminy Zawidz. Aby powstrzymać proceder kradzieży i zatrzymać sprawcę w miejsca nasilonej kradzieży akcesoriów elektrycznych kierowane były nie tylko służby patrolowe, ale również operacyjne. Na trop rabusia policjanci wpadli w poniedziałek (23.12.2013) tuż po północy. Funkcjonariuszy zainteresował szary fiat cinquecento zaparkowany w miejscu nieoświetlonym na małouczęszczanej drodze gminnej w miejscowości Grąbiec. Dodatkowo uwagę policjantów przykuł brak przedniego fotela pasażera w pojeździe. Mając już podejrzenie, że tak przygotowany pojazd może należeć do rabusia policjanci postanowili poczekać na jego właściciela. Gdy po trzech godzinach oczekiwania właściciel wrócił do pojazdu, uruchomił silnik, nie używając świateł zawrócił pojazdem i ruszył w kierunku trasy 10, funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg zatrzymując go kilkaset metrów dalej. 41-letni mężczyzna siedzący za kierownicą nie potrafił logicznie wytłumaczyć policjantom jaki był cel jego podróży. W trakcie podjętej kontroli policjanci w bagażniku samochodu odnaleźli narzędzia mogące służyć do popełnienia przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. Podczas przeszukania w budynkach gospodarczych na terenie powiatu płockiego policjanci odnaleźli otulinę po przewodach miedzianych oraz zdekompletowane urządzenia elektryczne. Do chwili obecnej mężczyzna wskazał 27 posesji na terenie gminy Zawidz, gdzie dokonywał kradzieży. Czynności w sprawie nadal trwają i nie wykluczone, że katalog kradzieży się powiększy./KPP

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB