Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Przedszkolne jasełka

2014-01-07 17:27:44 (ost. akt: 2014-01-07 17:46:08)

W Miejskim Przedszkolu nr 3 w Sierpcu, maluchy z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowały jasełka. Sześciolatki, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin dzieciątka Jezus, oprawioną nowoczesnymi kolędami i pastorałkami.

Jasełka w Miejskim Przedszkolu nr 3

Jasełka w Miejskim Przedszkolu nr 3

Autor zdjęcia: Arch.

Piękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Nad całością przedstawienia czuwały panie: Joanna Łukowska i Dorota Dudzińska, które przygotowały całą uroczystość. Dzieci przygotowały kilka scen z narodzin Jezusa. Była Maryja, Józef, aniołowie, trzej Królowie, pasterze oraz dzieci, które przyszły złożyć pokłon Dzieciątku. Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki? Aniołków, w role których wcieliły się dziewczynki, dzieci obdarowujących Jezusika swoimi zabawkami oraz królów, którzy mimo zaledwie kilku lat, nie tracą nic ze swojego majestatu?

Jasełka obejrzeli rodzice, pani dyrektor przedszkola Anna Pniewska, cała społeczność przedszkolna oraz gość wyjątkowy: Święty Mikołaj. Przedszkolaki za wspaniały występ otrzymały prezenty od Św. Mikołaja oraz gromkie brawa. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne i urzekające widowisko. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. Przedstawienie było niezapomnianym przeżyciem zarówno dla ,,młodych aktorów", jak i ich przedszkolnych kolegów, rodziców oraz zaproszonych gości./ Joanna Łukowska, Dorota Dudzińska.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB